|
کدخبر: 174344

علت کاهش قیمت بیت کوین چیست؟

طی ساعات گذشته قیمت بیت کوین و بسیاری از ارزهای مجازی در جهان ریزش سنگینی داشته و به نظر می‌رسد سیاست‌های دولت چین در این زمینه بیشترین تأثیر را داشته است.

بانک و بیمه علت کاهش قیمت بیت کوین چیست؟

به گزارش رویترز، کمیته توسعه و ثبات مالی چین به رهبری لیو هه، معاون رییس جمهور چین، اعلام کرد که به شدت با فعالیت‌های مرتبط با استخراج و خرید و فروش بیت کوین در این کشور برخورد خواهد کرد و از این طریق ریسک فعالیت‌های مالی در این کشور را کاهش دهد.

این کمیته گفته با فعالیت‌های غیرقانونی در بازار اوراق بهادار به شدت برخورد خواهد کرد و تلاش می‌کند تا ثبات را در بازار فارکس و سهام حفظ کند.

در معاملات ۲۴ ساعت گذشته قیمت بیت کوین و بسیاری از ارزهای مجازی از جمله اتریوم، کاردانو و دوج کوین کاهش چشمگیری داشته که همین رویکرد دولت چین دلیل اصلی این ریزش بوده است. به عنوان مثال بیت کوین حدود ۱۰ درصد در ساعات گذشته کاهش قیمت داشته است.

از این جهت سیاست‌های اعمال شده توسط دولت چین تاثیر ویژه‌ای در بازار جهانی ارز مجازی دارد که این کشور تا سال ۲۰۱۷ خاستگاه استخراج ارزهای مجازی بود و حالا هم حدود یک سوم کل فعالیت‌های مرتبط با این بازار در این کشور انجام می‌شود. چند روز پیش هم سه نهاد مهم اقتصادی در چین ا علام کردند که فعالیت‌های مرتبط با استخراج و خرید و فروش ارز مجازی در این کشور باعث ایجاد اختلال و مخاطرات مالی شده و به همین جهت به شدت با آنها برخورد خواهد شد.

 

منبع: فارس
 • ناشناس ارسالی در

  به ایلان گفتم از حمایت رمز ارز دست بردار د!الان مردم ایران به گوه خوردن افتادند ب ا قطع شدن برق. درخت قطع کنه و اسکناس درس ت کنه هزاران برابر بهتر از رمز ارز است. از الان روزی ۵ ساعت برق قطع میشه

 • بی نام ارسالی در

  برای اینکه واقعا بی ارزش است

 • ناشناس ارسالی در

  پس چرا دولت چین و روسیه دنبال ایجاد پول دیجیتال هستند؟
  چرا شرکت های بزرگ دارند خریداری می کنند؟

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...