|

بخوانید :

کدخبر: 281279

مهم ترین عامل کاهش قیمت نفت

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۵ سنت معادل ۰.۰۷ درصد کاهش به ۷۶ دلار و ۱۰ سنت رسید.

انرژی مهم ترین عامل کاهش قیمت نفت

قیمت نفت در بحبوحه بی‌ثباتی تجارت در روز جمعه کاهش یافت و هر دو شاخص بزرگ نفتی دنیا بیشترین کاهش هفتگی خود را طی چند ماه گذشته تجربه کردند. انتشار اطلاعات اقتصادی ضعیف چین، اروپا و آمریکا باعث شده افزایش از ترس از رکود اقتصاد نگرانی درمورد عرضه را خنثی کند.

 قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۵سنت معادل ۰.۰۷ درصد کاهش به ۷۶دلار و ۱۰سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۴۴سنت معادل ۰.۶۲ درصد کاهش ۷۱دلار و ۲سنت معامله می‌شود.

 پس‌از این‌که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه اعلام کرد کشورش به‌عنوان بزرگ‌ترین صادرکننده انرژی دنیا تولید خود را در پاسخ به تعیین سقف قیمت برای صادرات نفتش کاهش می‌دهد، قیمت نفت بیش‌از ۱درصد افزایش یافت. اما افزایش بیشتر از حد انتظار قیمت‌های مصرف‌کننده در آمریکا در ماه گذشته میلادی و خبر آغاز به کار خط لوله کی‌استون، این افزایش قیمت را خنثی کرد و قیمت هر دوی شاخص‌های نفتی را بیش‌از ۱دلار پایین آورد. خط لوله کی‌استون در اوایل هفته گذشته به‌دنبال نشت ۱۴هزار بشکه نفت در کانزاس بسته شده بود.

شاخص قیمت مصرف‌کننده در آمریکا در ماه گذشته میلادی، به‌دنبال افزایش هزینه خدمات در این کشور بیش‌ازحد انتظار افزایش یافت. این خبر احتمالاً باعث می‌شود بانک مرکزی آمریکا سیاست‌های سخت‌گیرانه‌تری در پیش بگیرد و نرخ بهره را بیش‌از پیش افزایش دهد.

 نفت برنت و نفت آمریکا هردو ۱۰درصد از ارزش خود را طی یک هفته گذشته از دست دادند. این بیشترین کاهش قیمت برای نفت آمریکا از اوایل بهار و برای نفت برنت از اواسط تابستان بود.

 برخی تحلیلگران آمریکا هشدار داده‌اند اگر قیمت نفت این کشور به زیر ۷۰دلار در هر بشکه برسد، احتمالاً تا ۶۰دلار هم پایین می‌آید.

 

انرژی-۱۹آذر

 

 

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...