|
کدخبر: 326474

دستور ویژه دولت درباره مسکن کارگران / این بانک فراخوانده شد

مصطفی سوری گفت: بانک رفاه کارگران از سال‌ها پیش در کنار سازمان تأمین اجتماعی بوده و علاوه بر رابطه سهامداری، در بحث ارائه خدمات همواره در کنار این سازمان قرار گرفته است و بخش قابل توجهی از رضایتمندی موجود در میان دریافت‌کنندگان خدمات از سازمان تأمین‌ اجتماعی، ناشی از خدمات با کیفیتی است که از طریق این بانک به جامعه ۴۶ میلیون نفری تحت پوشش این سازمان ارائه می‌شود.

اقتصاد دستور ویژه دولت درباره مسکن کارگران / این بانک فراخوانده شد

در نخستین نشست هم‌اندیشی-آموزشی مدیران صف و ستاد بانک رفاه کارگران در سال ۱۴۰۳، مصطفی سوری، معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان تامین اجتماعی، با حضور اسماعیل للگانی، مدیرعامل بانک رفاه کارگران و اعضای هیئت‌مدیره و مدیران صف و ستاد این بانک، به عملکرد بانک رفاه در سال ۱۴۰۲ تقدیر و تأکید کرد. او افزود: ارائه خدمات و تسهیلات به شرکت‌های تولیدی و اجرای طرح مسکن کارگری از اهدافی است که سازمان تأمین‌اجتماعی در بانک رفاه دنبال می‌کند. انتظار داریم که بانک رفاه در موضوع مسکن کارگران همکاری کند تا گام‌های مؤثری در این زمینه برداشته شود.

سوری اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی بزرگ‌ترین صندوق بیمه اجتماعی در کشور است و وقتی از یک صندوق بزرگ بیمه‌ای صحبت می‌کنیم، قطعا وجود یک بانک در کنار آن، به‌عنوان یک ابزار ارائه خدمات پولی و بانکی بسیار مؤثر خواهد بود. 

وی افزود: بانک رفاه کارگران از سال‌ها پیش در کنار سازمان تأمین اجتماعی بوده و علاوه بر رابطه سهامداری، در بحث ارائه خدمات همواره در کنار این سازمان قرار گرفته است و بخش قابل توجهی از رضایتمندی موجود در میان دریافت‌کنندگان خدمات از سازمان تأمین‌ اجتماعی، ناشی از خدمات با کیفیتی است که از طریق این بانک به جامعه ۴۶ میلیون نفری تحت پوشش این سازمان ارائه می‌شود. 

جهش تولید با مشارکت مردم

سوری با اشاره به اینکه سازمان تأمین اجتماعی در دوره مدیریتی جدید تلاش کرد که این ابزار مهم پولی و بانکی را تقویت کند، گفت: افزایش سرمایه بانک رفاه، عمده‌ترین گامی است که در دوره جدید مدیریتی در زمینه تقویت بانک رفاه کارگران برداشته شده و با تقویت نسبت‌های مالی، امروز این بانک به یکی از بانک‌های تراز کشور تبدیل شده است. پس از این افزایش سرمایه و به موازات آن اتفاقات تحولی که در خود سازمان تأمین‌اجتماعی رقم خورد تا در انجام تعهدات سازمان، میزان استقراض از نظام بانکی در سال ۱۴۰۲ به صفر برسد، اضافه برداشت این بانک در سال ۱۴۰۲ نیز به صفر رسید و این دستاورد بزرگی بود که با همکاری بانک رفاه و کارکنان عزیز این مجموعه رقم خورد. 

وی افزود: این اتفاق مهم در سالی که به عنوان سال مهار تورم نامگذاری شده بود، در کنترل تورم کشور نیز تاثیر قابل توجهی داشت و به همین جهت سازمان تأمین‌اجتماعی توانست نقش خود در تحقق شعار سال را ایفا کند. امسال هم که به عنوان سال «جهش تولید با مشارکت مردم» نامگذاری شده انتظار ما این است که بانک رفاه با ارائه تسهیلات مناسب به شرکت‌های تابعه شستا و سازمان تأمین‌اجتماعی که سهم قابل توجهی در تولید کشور دارند، در تحقق شعار سال در کنار این سازمان قرار بگیرد. 

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان تامین اجتماعی با ابراز امیدواری نسبت به استمرار روند رو به رشد بانک رفاه در سال ۱۴۰۳ اظهار داشت: یکی از برنامه سازمان تأمین اجتماعی در سال جاری، افزایش سرمایه و تقویت شاخص‌های توسعه‌ای در بانک رفاه است که در حال حاضر نیز بیشترین سرمایه را در میان بانک‌های کشور دارد. توجه به امر تولید یکی دیگر از برنامه‌هایی است که انتظار داریم بانک رفاه در دستور کار خود قرار دهد و در مقابل انتظار ما از شرکت‌های زیرمجموعه شستا و دیگر شرکت‌های تابعه سازمان تأمین‌اجتماعی هم این است که منابع خود را در حساب‌هایی که نزد بانک رفاه دارند تجمیع کنند. در این خصوص دستوراتی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صادر و به شرکت‌ها ابلاغ شده که شعب محترم بانک رفاه می‌توانند با استناد به این موارد در حوزه بازاریابی و جذب سرمایه ورود فعال‌تری داشته باشند. 

وی در پایان با تأکید بر دستورات رئیس‌جمهور و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در رابطه با توجه به موضوع مسکن کارگران، گفت: انتظار داریم بانک محترم رفاه گام‌های مؤثری در موضوع مسکن کارگری بردارد و این امر جز با حمایت و مساعدت کارفرمایان محترم محقق نخواهد شد. از این جهت در همین روزهای ابتدایی سال ۱۴۰۳ از کارفرمایان محترم می‌خواهیم که با قرار گرفتن در کنار مجموعه بانک رفاه، سازمان تأمین‌اجتماعی و مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را در تحقق این هدف بزرگ یاری کنند.

منبع: ایلنا

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها