|
کدخبر: 324791

اجاره آپارتمان/قیمت مسکن/ اجاره مسکن

روی بورس آمدن خانه های ناقص/ اجاره ملک در مناطق لوکس تهران چند؟

برخلاف بازار خرید و فروش ملک که فایل‌های ناقص با مشکلات فروش مواجه می‌شوند، در بازار اجاره، سرعت اجاره دادن فایل‌های ناقص بیشتر است. به عبارت دیگر، اجاره دادن فایل‌های ناقص در بازار اجاره سریع‌تر اتفاق می‌افتد.

اقتصاد روی بورس آمدن خانه های ناقص/ اجاره ملک در مناطق لوکس تهران چند؟

بررسی‌ها نشان می‌دهد که تاکنون در ماه اول سال، تعداد زیادی فایل رهن و اجاره در بازار عرضه نشده است و فرایند اجاره دادن بخشی از فایل‌های سال گذشته تا به امروز ادامه داشته است. این نشان می‌دهد که در بازار اجاره در تهران، تقاضا برای آپارتمان‌ها بسیار بالا است.

برخلاف بازار خریدوفروش ملکی که فایل‌های ناقص ته‌نشین می‌شوند و سخت به فروش می‌رسند، در بازار اجاره سرعت اجاره رفتن فایل‌های ناقص بالاتر است چراکه بخشی از مستاجران بودجه‌ای متناسب با واحدهای تماما امکانات را دارند و یا قصد دارند موقعیت مکانی خود را در منطقه دلخواهشان حفظ کنند.

 در جریان دور دوم سفر رییس‌جمهوری و هیات دولت به استان سمنان، ۲ هزار و ۵۸ واحد مسکونی این استان در قالب نهضت ملی مسکن افتتاح شده و به‌بهره‌برداری خواهد رسید.

بنا به مشاهدات  از فایل‌های اجاره‌بهای واحدهای ۱۵۰ تا ۲۰۰ متری منطقه ۱ تهران که منطقه‌ای لوکس و اعیان‌نشین است و طرفداران خاص خودش دارد، متوسط رهن واحدهای با مشخصات مذکور این منطقه در اسفند، ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده و این مقدار در فروردین سال جاری تغییر محسوسی نداشته و به نظر می‌رسد فعلا افزایشی را در این منطقه شاهد نبوده‌ایم.

در محله آجودانیه، رهن کامل آپارتمانی ۱۵۴ متری و ۲۳ سال ساخت، ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و در محله فرشته نیز، رهن کامل واحدی ۱۸۵ متری و ۱۴ سال ساخت، ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان است.

در دزاشیب، برای آپارتمانی با ۲۰۰مترمربع زیربنا و ۳۰ سال عمربنا، ۴۵۰ میلیون تومان رهن و ۴۵ میلیون تومان اجاره در نظر گرفته شده است.

قیمت-اپارتمان

منبع: اکو ایران

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها