|
کدخبر: 324590

قیمت مسکن / بازار مسکن / قیمت خانه

قیمت مسکن در جنوب تهران / خانه در فلاح چند؟

در این مطلب می خواهیم شما را با مشخصات آپارتمان های ۲ میلیاردی پایتخت آشنا کنیم.

اقتصاد قیمت مسکن در جنوب تهران / خانه در فلاح چند؟

قیمت متوسط مسکن در تهران در اسفندماه ۱۴۰۲ به بیش از ۸۱ میلیون تومان بر متر مربع رسیده است. به همین دلیل، برای خرید یک خانه ۵۰ متری در پایتخت، متقاضیان باید به طور متوسط بیش از ۴ میلیارد تومان هزینه کنند. در این شرایط، با بودجه دو میلیارد تومانی، خرید یک خانه در مناطق تهران محدود می‌شود.

قیمت خانه در تهران طی چند سال اخیر صعود چشمگیری را تجربه کرده است؛ افزایش قیمتی که نه‌تنها آمارها بلکه مشاهدات میدانی نیز مؤید آن است. آیا هنوز هم می‌توان با بودجه دو میلیارد تومان خانه خرید؟

خانه های ۲ میلیارد تومانی در تهران

همان‌طور که اشاره شد، متوسط قیمت آپارتمان در تهران به بیش از متری ۸۱ میلیون تومان رسیده و به این ترتیب یافتن خانه‌هایی با محدوده قیمتی دو میلیارد تومان به‌سادگی ممکن نیست.

بررسی آگهی‌های فروش مسکن در مناطق مختلف تهران نشان می‌دهد در حال حاضر با این قیمت بیشتر در محلات جنوب، جنوب غرب و شرق می‌توان به‌دنبال آپارتمان گشت. غالب این واحدهای مسکونی نیز از متراژی کمتر از ۵۰ متر برخوردار هستند.

برای مثال، واحدی ۳۴ متری در محله فلاح که ساخت آن به سال ۱۳۹۴ بازمی‌گردد، در محدوده دو میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده است. این آپارتمان در طبقه سوم یک ساختمان واقع شده و از هیچ‌کدام از امکانات نظیر آسانسور، پارکینگ و انباری برخوردار نیست.

قیمت-آپارتمان

همچنین مالک آپارتمانی ۲۲ساله در محله دولاب که یکی از محلات شرقی پایتخت محسوب می‌شود واحد ۳۸ متری خود را دو میلیارد تومان قیمت‌گذاری کرده است. این واحد نیز در طبقه سوم یک ساختمان بنا شده و آسانسور و پارکینگ ندارد.

در این بین، شهرک ولیعصر نیز از سری شهرک‌هایی است که می‌توان خانه‌هایی با دو میلیارد تومان در آن یافت. در حال حاضر بررسی آگهی‌ها نشان می‌دهد واحدی ۴۳ متری که در سال ۱۳۸۹ ساخته شده، این محدوده قیمتی را داراست. واحدی ۴۵ متری و ساخت سال ۱۳۸۴ نیز در این شهرک دو میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده است.

علاوه بر این موارد، بررسی دیگر آگهی‌های فروش آپارتمان بیانگر آن است که با این مبلغ می‌توان در محلاتی مانند آذربایجان، سلسبیل، استاد معین و پیروزی نیز آپارتمان‌هایی با مبلغ دو میلیارد تومان خریداری کرد.

البته چنان‌که از آگهی‌های ذکرشده پیداست، اغلب این آپارتمان‌ها سنی بیشتر از ۱۵ سال دارند، در طبقه همکف یا طبقه سوم و بالاتر واقع شده‌اند و میکروآپارتمان به حساب می‌آیند.

منبع: تجارت‌نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها