|
کدخبر: 322940

بازار خودرو / قیمت خودرو / فروش خودرو

میل به خرید خودرو در اوج گرانی !

یک فعال بازار خودرو به این صورت بیان کرد که در شب عید، با وجود گرانی بی‌سابقه، بازار خودرو پررونق بوده است. او افزود: "عجیب است که مردم ما در برابر افزایش قیمت خودرو عمل معکوسی انجام می‌دهند و در زمان گرانی بیشتر خودرو را خریداری می‌کنند تا زمانی که قیمت آن پایین است. در امسال، از ابتدای سال تا مهرماه، بازار آرام بوده و بهترین قیمت‌ها در دسترس بوده است، اما هیچ‌کس خرید خودرو انجام نمی‌داد."

اقتصاد میل به خرید خودرو در اوج گرانی !

فیروز نادری، فعال بازار خودرو درخصوص وضعیت بازار خودرو در روزهای پایانی اسفندماه به خبرنگار اقتصادآنلاین گفت: بازار خودرو با افزایش قیمت و التتهاب زیاد همراه بود، گرانی‌ها مشخص است و مصرف‌کنندگان این وضعیت را لمس می‌کنند، خودروسازان هم به فکر و چاره نیستند.

نادری افزود: خرید و فروش در بازار شب عید کاهش نداشته و اتفاقا برای فروشندگان و کسبه پررونق بود، اما افزایش نرخ خودرو امسال زیاد بوده و معاملات با نرخ بالا انجام شده است. هیچ وقت بازار خودرو چنین افزایش قیمتی را به خود ندیده بود، نرخ خودروی پارس به ۶۵۰ میلیون تومان رسیده است.

وی ادامه داد: مردم ما برعکس عمل می‌کنند و وقتی خودرو گران می‌شود نسبت به زمان ارزانی بیشتر خودرو می‌خرند. امسال از ابتدای سال تا مهرماه بازار آرام بود و بهترین قیمت‌ها بود، اما هیچ‌کسی خرید نمی‌کرد.

این کارشناس بازار خودرو گفت: بازار خودرو در کشور ما نابه‌سامان است، یا با تورم و افزایش نرخ مواجه می‌شویم و یا کارخانه‌ها سعی می‌کنند با عدم تحویل خودرو خلاء ایجاد کنند، برای مثال تحویل خودروی پرشیا به بهانه بحث استاندارد به مدت دو ماه متوقف شد و از آنجایی که این خودرو خواهان زیاد دارد با افزایش نرخ مواجه شد و سایر ماشین‌ها هم به تبع آن گران شدند.

به گفته نادری، افزایش نرخ دلار نیز عامل دیگر رشد نرخ خودرو در امسال بود.

وی اظهار کرد: واردات خودروهای کارکرده به دلیل نرخ پایین‌تر بر بازار خودرو تاثیر زیادی می‌گذارد و به نفع مردم است.

این فعال بازار خودرو با بیان این که حداقل خودروهایی که در مناطق آزاد است وارد سرزمین اصلی شود، گفت: سه ماه است که صحبت از واردات خودرو از این مناطق مطرح شده، اما فقط حرف بوده و در عمل اتفاقی رخ نداده است.

نادری تصریح کرد: واردات خودروهای کارکرده و مناطق آزاد به نفع خودروساز و دولت نیست، به همین دلیل اجرایی نمی‌شود، درآمدی که دولت از صنعت و بازار خودرو دارد خیلی زیاد است و هم از شرکت‌ها و هم از وضعیت بازار سود می‌برد.

این کارشناس بازار خودرو گفت: واردات ماشین صفر مستقیم توسط مردم انجام نمی‌شود و خودرویی که یک میلیارد و نهایتا ۲ میلیارد خریداری شده، ۴ میلیارد به‌دست مصرف‌کننده می‌رسد؛ بنابراین اگر مردم خودشان ماشین وارد کنند خیلی بهتر است.

 

منبع: اقتصادآنلاین

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها