|
کدخبر: 322512

بازار خودرو / قیمت خودرو / فروش خودرو

خبر خوش برای خریداران خودرو / این اسب سرکش آرام شد

بعد از چند هفته افزایش قیمت، قیمت خودروها در امروز، دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۲، سرانجام ثابت شده و اکثر محصولات داخلی، مونتاژی و وارداتی نسبت به روز گذشته کاهش قیمت بسیار کوچکی را تجربه می‌کنند.

اقتصاد خبر خوش برای خریداران خودرو / این اسب سرکش آرام شد

قیمت خودروها در امروز، دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۲، سرانجام پس از گذشت چند هفته از اول اسفند، ثابت شده و در اکثر محصولات داخلی، مونتاژی و وارداتی، کاهش قیمت قابل توجهی مشاهده می‌شود.

بزرگ‌ترین عامل این افت قیمت در بازار خودرو را می‌توان عقب‌نشینی نرخ ارز در بازار آزاد دانست. روز گذشته قیمت دلار دوباره به کانال زیر ۶۰ هزار تومان بازگشت و هم‌اکنون با نرخ ۵۹ هزار و ۲۰۰ تومان معامله می‌شود که همین امر توانست هیجان بازارهای موازی را کاهش دهد و با نبود متقاضی در بازار خودرو، قیمت‌ها فروکش کند. با توجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، قیمت خودرو امروز وضعیت کاهشی را تجربه می‌کند.

قیمت خودروهای داخلی

قیمت خودروهای داخلی بازار در برخی موارد به صورت بسیار جزئی کاهشی گزارش می‌شود.

ساینا S دنده‌ای یکی از ارزان‌ترین سدان‌های بازار داخلی به شمار می‌رود که نسبت به روز گذشته تنها یک میلیون تومان ارزان شد و هم‌اکنون با قیمت ۴۱۹ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

شاهین G سدان لوکس شرکت سایپا نیز با افت شش میلیون تومانی نسبت به روز گذشته با نرخ ۷۲۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

سمند سورن پلاس بنزینی اما برخلاف روند بازار از ابتدای روز جاری هیچ تغییری ندارد و با ۷۴۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

دنا پلاس ۶ دنده توربو که اخیراً مدل ۱۴۰۳ آن وارد بازار شده است، فعلاً تغییری ندارد و با همان نرخ ۹۴۵ میلیون تومان معامله می‌شود.

خودرو-داخلی-قیمت

قیمت خودروهای مونتاژی

قیمت خودروهای مونتاژی اما برخلاف داخلی‌های بازار روند یکسانی ندارد.

جک J۴ آپشنال که یکی از ارزان‌ترین محصولات مونتاژی حال حاضر بازار به شمار می‌رود از ابتدای امروز پنج میلیون تومان گران‌تر شده و با ۸۵۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

آریزو ۵ توربو جدید اما نسبت به دیروز هیچ تغییری ندارد و با یک میلیارد و ۲۹۰ میلیون تومان قابل خریداری است.

فونیکس آریزو ۶ پرو که جزو سدان‌های رده بالای مونتاژی بازار شمرده می‌شود، ۱۰ میلیون تومان گران‌تر شده و با یک میلیارد و ۶۴۵ میلیون تومان معامله می‌شود.

دیگنیتی پرستیژ یکی از کراس‌اوورهای لوکس بازار است که با افت ۲۰ میلیون تومانی بازار به نرخ دو میلیارد و ۲۴۰ میلیون تومان رسید.

خودرو-مونتاژی-قیمت

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

با توجه به اینکه دولت از روز گذشته توانست نرخ دلار را کنترل کند و همچنین نزدیکی به شب عید احتمالاً روزهای آینده، بازار آرامی در انتظار خریداران باشد و مصرف‌کنندگان واقعی بتوانند با خیال راحت‌تری نسبت به خرید محصول موردنظر خود اقدام کنند.

 

 

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها