|
کدخبر: 319753

نهضت ملی مسکن / بازار مسکن / قیمت خانه

خبر مهم درباره نهضت ملی مسکن در این استان

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی گفت: در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر که بنیاد مسکن متولی ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن است، واحدهای خودمالک در مجموع پیشرفت ۸۸ درصد دارد.

اقتصاد خبر مهم درباره نهضت ملی مسکن در این استان

حجت اله سروری عصر یک شنبه در جلسه قرارگاه نهضت ملی مسکن استان افزود: پیشرفت فیزیکی متوسط کل پروژه‌های در دست اجرا مورد ارزیابی قرار گرفته و مشخص شد که پروژه‌های خودمالک ۸۸ درصد، پروژه‌های گروه‌های ساخت ۳۹ درصد و پروژه‌های بنیاد ساخت ۱۹ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای طرح، متقاضیان نهضت ملی مسکن در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت آذربایجان شرقی، ۱۱ هزار و ۱۱۷ نفر بوده است افزود: زمین مورد نیاز براساس متقاضیان واجد شرایط شش هزار و ۶۶۴ واحد و زمین تأمین شده که در سامانه ثبت شده، چهار هزار و ۴۸۱ مورد است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی تعداد متقاضی دارای واریز وجه ۴۰ میلیون تومانی فاقد زمین را ۲۸۴ نفر اعلام کرد و گفت: تعداد افراد معرفی شده به بانک سه هزار و ۴۵۰ نفر، تعداد انعقاد قرارداد تسهیلات بانکی یک هزار و ۳۶۵ نفر و تعداد واحدهایی که در مرحله اتمام فونداسیون قرار دارد یک هزار و ۸۵۴ واحد است.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان هم در این جلسه با بیان اینکه از شروع به کار دولت سیزدهم طرح نهضت ملی مسکن به یکی از مهم‌ترین برنامه‌های دولت تبدیل شده است، افزود: تلاش همه کارکنان مجموعه وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و سایر ادارات متولی، تسریع و جبران عقب ماندگی استان در حوزه مسکن است.

موسوی با اشاره به اینکه در چند ماه اخیر در حوزه تأمین زمین و رفع نیاز استان در حوزه نهضت ملی مسکن اقدامات مؤثری انجام شده است، تاکید کرد: اداره کل راه و شهرسازی استان و دستگاه‌های ذی‌ربط درباره فعال کردن پروژه‌ها در اراضی تأمین زمین شده تسریع و در خصوص اتمام به موقع پروژه‌ها در استان برنامه ریزی کرده‌اند.

وی گفت: مهم‌ترین اصل در تکمیل و تحویل پروژه‌های نهضت ملی مسکن، آورده سهم متقاضیان است و برای اینکه بتوانیم بخشی از این طرح‌ها را به زودی به متقاضیان تحویل بدهیم، باید آورده آنها تکمیل شود.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان افزود: همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر، ۹ هزار و ۳۷۵ واحد نهضت ملی مسکن با مشارکت اداره کل راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و شرکت عمران شهرجدید سهند افتتاح و تحول متقاضیان خواهد شد.

جلسه نهضت ملی مسکن آذربایجان شرقی به منظور برای بررسی و رفع مشکلات طرح نهضت ملی مسکن استان با حضور مدیران کل، معاونان و کارشناسان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و اداره کل راه شهرسازی استان برگزار و در خصوص مسائل و مشکلات پروژه‌های نهضت ملی مسکن تصمیم گرفته شد.

منبع: مهر

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها