|
کدخبر: 311829

پیش بینی حیاتی درباره قیمت دلار در ۱۱ آبان

قیمت دلار در معاملات نقدی روز قبل تا حدودی اصلاح شد. برخی از فعالان بازار می‌گفتند به نظر می‌رسد اسکناس آمریکایی فعلاً گوش‌به‌فرمان چوب جادویی سیاست‌گذار است و به اخبار سیاسی و موضوع جنگ خاورمیانه، توجه خاصی ندارد.

اقتصاد پیش بینی حیاتی درباره قیمت دلار در ۱۱ آبان

بررسی هسته مرکزی بازار ارز تهران در روزهای اخیر حکایت از آن دارد که علی‌رغم اخبار و سیگنال‌های منفی حول محور جنگ حماس و اسرائیل، قیمت دلار در یک محدوده خاص گرفتار شده است. به‌ عبارت‌ دیگر قیمت دلار در حول‌وحوش ۵۱ هزار و ۳۰۰ تومان تا ۵۱ هزار و ۸۰۰ تومان در نوسان رفت و برگشتی بوده است.

برخی از فعالان بازار معتقدند که یکی از دلایل نوسان محدود نرخ ارز به قدرت‌نمایی بازارساز برمی‌گردد. به نظر می‌رسد اسکناس آمریکایی فعلاً گوش‌به‌فرمان چوب جادویی سیاست‌گذار است و به اخبار سیاسی و موضوع جنگ خاورمیانه، توجه خاصی ندارد. دسته‌ای دیگر باور دارند که معامله‌گران در تاکتیک صبر هستند و سعی می‌کنند از خرید و فروش‌های هیجانی دوری کنند.

برخی از معامله‌گران می‌گفتند در شرایط کنونی به نظر می‌رسد که معامله‌گران در انتظار اخبار دقیق‌تر و کامل‌تری هستند که تکلیف بازار ارز را روشن‌تر کند. عده‌ای دیگر معتقد بودند بازار ارز تهران به محل طناب‌کشی بازارساز و اخبار و سیگنال‌های منفی تبدیل شده است.

قیمت دلار دیروز با ۵۱ هزار و ۴۰۰ تومان آغاز به کار کرد و در نیمه ظهر دوباره در سراشیبی افتاد و تا ۵۱ هزار و ۳۲۰ تومان پایین آمد. اما در واپسین قیمت دلار در حدود ۵۱ هزار و ۴۰۰ تومان تا ۵۱ هزار و ۶۰۰ تومان به فروش رسید. با این‌ حال در معاملات پشت خطی چهارشنبه‌شب قیمت دلار تا حدودی رشد کرد و به مرز ۵۱ هزار و ۸۰۰ تومان رسید.

معامله‌گران فنی باور دارند که در حال حاضر قیمت دلار بین ۵۱ هزار و ۳۰۰ تا ۵۱ هزار و ۶۰۰ تومان یک مثلث تشکیل داده و از هر طرف شکسته شود می‌تواند در آن جهت نوسان دهد. به باور فعالان بازار اگر قیمت دلار بالای ۵۱ هزار و ۶۰۰ تومان تثبیت دهد مقاومت مهم بعدی ۵۲ هزار و ۲۰۰ تومان خواهد بود.

 

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها