|

بخوانید :

کدخبر: 251066

پاسخ به ابهامات در سود سهام عدالت

برخی کارت سهام عدالت یک میلیون تومانی در اختیار داشتند، اما در حقیقت سهام ۵۰۰ هزار تومانی در سامانه برای آنها ثبت شده است. سازمان خصوصی‌سازی به این ابهام پاسخ می‌دهد.

در سال ۱۳۹۴ سهام یک میلیون تومانی با ۵۰۰ هزار تومان تخفیف به افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی داده شد که ۵۰۰ هزار تومان مابقی آن نیز از همین سود سهام شرکت‌ها مستهلک شد. این بدین معنا بود که این افراد بدون اینکه پرداختی داشته باشند مالک یک میلیون تومان سهام به نرخ سال ۱۳۸۵ شدند.

برای دیگران نیز قرار بر این بود که ۵۰۰ هزار تومان از محل سود مستهلک شود و مابقی را پرداخت کنند که بخش عمده این افراد نسبت به پرداخت این مبلغ (۵۰۰ هزار تومان) اقدام نکردند. افرادی که این پول را در سال ۱۳۹۴ پرداخت کردند مالک سهام یک میلیونی شدند و افرادی که پرداخت نکردند مالک نصف سهام شدند و مابقی سهام به دولت بازگشت.

گفتنی است، با توجه به این مسئله ممکن است برخی کارت سهام عدالت یک میلیون تومانی در اختیار داشته باشند اما در حقیقت سهام ۵۰۰ هزار تومانی در سامانه برای آنها ثبت شده است. برای بررسی این موضوع می‌توان به سامانه سهام عدالت در سایت سازمان خصوصی‌سازی مراجعه کرد.

درحال‌حاضر ارزش سبد ۵۳۲ هزار تومانی و یک میلیون تومان و ۴۹۲ هزار تومانی سهام عدالت به ترتیب به ۱۲ میلیون و ۹۲۸ هزار تومان، ۲۴ میلیون و ۳۵۲ هزار تومان و ۱۱ میلیون و ۹۸۲ هزار تومان رسید.

محمد باغستانی، مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در تازه‌ترین اظهارات خود در خصوص ابهامات موجود پیرامون سهام عدالت گفت: بیش از ۳ میلیون نفر از دارندگان سهام عدالت فوت شده‌اند. با توجه به وراث این افراد چیزی حدود ۱۵ میلیون نفر مشمول این نوع از سهامداری هستند. پیش‌بینی‌ها و هماهنگی‌ها با شرکت سپرده‌گذاری مرکزی نشان می‌دهد که بتوانیم سامانه انتقال سهام عدالت به وراث را تا شهریور ۱۴۰۱ کلید بزنیم.

منبع: اقتصاد نیوز
  • سید مرتضی موسوی ارسالی در

    من مددجوی سازمان بهزیستی هستم سال 85 که برای سهام عدالت ثبت نام کردم ارزش آن 1میلیونی بود اما در دولت قبلی ارزش آن شد 824 هزار تومان لطفا به مسئولان مربوطه بگویید این مشکل را حل کنند

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...