|
کدخبر: 199209

احتمال افزایش مبلغ یارانه ها / شناسایی افراد جدید از طریق این سامانه

جوان‌ترین وزیر کابینه دولت رئیسی موافقت خود را با افزایش یارانه‌ها اعلام کرده است. وزیر کار از روش جدید برای شناسایی مشمولان یارانه گفته است.

اقتصاد احتمال افزایش مبلغ یارانه ها / شناسایی افراد جدید از طریق این سامانه

در کنار ایجاد یک میلیون فرصت شغلی پایدار در کشور، جوان‌ترین وزیر کابینه دولت رئیسی موافقت خود را با افزایش یارانه‌ها اعلام کرده است.

حجت‌الله عبدالملکی وزیر کار در پاسخ این سؤال که آیا با افزایش مبلغ یارانه‌ها موافقید؟ گفت: قطعا این یارانه‌ای که الان پرداخت می‌شود اثر رفاهی ویژه‌ای ندارد.

وی تاکید کرده که به تبعیض در پرداخت یارانه‌ها قائل است، یعنی کسانی که متمول هستند، به شرط شناسایی، با کاهش یارانه و قطع آن روبرو شود و کسانی که متوسط و فقیر هستند، با افزایش مبلغ یارانه مواجه شوند.

موضوع شناسایی مشمولان دریافت یارانه از مسائلی بوده که همواره مورد اعتراض کسانی بوده که مشمول دریافت کمک‌های معیشتی دولت نشده‌اند. یکی از طرح‌هایی که با اعتراضات گسترده‌ای همراه شد موضوع پرداخت یارانه معیشتی بنزین است که در پاییز سال ۹۸ رخ داد.

دولت اعلام کرده که ۶۰ میلیون نفر مشمول دریافت یارانه بنزین شده‌اند، این موضوع با اعتراضات زیادی همراه شد و هنوز هم ادامه دارد، چرا که مردم معتقدند دولت ملاک‌های صحیحی برای شناسایی افراد ندارد.

از آنجایی که وظیفه شناسایی مشمولان به عهده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است وزیر از سامانه رفاه ایرانیان برای شناسایی مشمولان گفته است.

عبدالملکی در تشریح برنامه‌های خود ضمن اشاره به ضرورت الکترونیکی کردن تمام و کمال خدمات تأمین اجتماعی، به اجرای کامل قانون هدفمند سازی یارانه‌ها اشاره کرد و گفت: بانک جامع اطلاعات رفاهی ایرانیان را تکمیل خواهیم کرد تا بتوانیم وضعیت رفاهی همه را شناسایی کنیم.

این سامانه به آدرس https: //refahdb.mcls.gov.ir/ یک پایگاه داده‌ای است که اطلاعات اقتصادی همه‌ی افراد جامعه در آن جمع آوری شده است. در واقع اطلاعات افراد از ارگان‌های مختلف مثل تامین اجتماعی، وزارت بهداشت، سازمان ثبت احوال، بانک مرکزی، اتاق بازرگانی و … در این سامانه گردآوری می‌شود. این سامانه تحت نظارت وزارت کار است.

در واقع وزارت کار براساس اطلاعات جمع‌آوری شده در سامانه رفاه ایرانیان افراد را براساس وضعیت اقتصادی‌شان در دهک‌های درآمدی تقسیم بندی می‌کند. براساس این دهک‌بندی‌ها حمایت‌های معیشتی از جمله یارانه و وام‌های قرض الحسنه را پرداخت می‌کند.

منبع: تجارت نیوز
 • ناشناس ارسالی در

  ما افزایش حقوق بر اساس تورم با محاسبه کسری از سال ۹۶ تا الان رو میخوایم که قول دادید نه یارانه یارانه رو حذف کنید که عامل گرانی همین یارانست پول مردم و مالیاتشونوبه خودشون برمیگردونید اینم از یارانه هاتون

 • جهان ارسالی در

  روحانی بنزین رو ۳ برابر کرد کیسه برنج ۳۰ تومانی شد ۳۰۰ هزار تومان وای به روزی که یارانه ها قطع بشه قیمت انرژی از جمله بن زین افزایش پیدا کنه کیسه برنج رو باید بخ ریم ۳ میلیون تومان خدا کنه یک زلزله بیاد سقف این مجلس بریزه رو سر این نمایندها ر احت بشیم

 • حسین ارسالی در

  با سلام فرد حقوق بگیر ۶میلیون با اعضای ۴ نفر یا رسانه معیشتی نمی گیرد در شناسائی انجام شده فردی در اصفهان با ۴مغازه تجار ی و ۵ واحد آپارتمان اجاره داده شده دارای ۲ شغل پردرآمد یا رسانه معیشتی می گیرد آ یا این عدالت است تازه این فرد ساکن در اص فهان عضوصندوق بیمه روستائیان هست

 • مهدی ارسالی در

  سلام،من نه خانه دارم ،نه ماشین دارم،نه م وتور دارم،نه سهام عدالت دارم،نه پولی دار م،فقط با همین چندر غاز یارانه روزگار میگ ذرانم،البته درامد ثابت ندارم واز خیلی از همین به اصطلاح مددجویان کمیته امدادفقیر ترم،میتوانید تحقیق کنید،چهار فرزند دارم، شما همش چسبیدیم کارمندان و کمیته امدادیه اوروستاییان،که همین روستاییان خیلی‌هاشون اوضاع مادرشون خیلی بهتر از من است،شما د رست نمیتوانید افراد مستحق را تشخیص دهید در این کار ناتوانید،مثلا من یک مستحق هست م واز سهام عدالت جا ماندم به هر دلیلی،چن دین ساله که مارا ثبت نام نمیکنیدواز اونط رف خیلی ها را میشناسم که طرف خانه و ماشی ن و وصعش خوبست وسهام عدالت داروینی این د رسته؟جواب خدارا فردای قیامت چی میدین؟این همه حق امثال من را که کم نیستن را پایمال کردید.به خود بیایید بیشتر از این ما را بدبختتر ودرمانده تر نکنید،حق ما را بدید، سهام عدالت ما را بدید،یارانه ما را زیاد بکنید،امکانات مسکن و...را برای ما فراهم کنید.

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...