|
کدخبر: 196150

چشم دلار به بورس

افت قابل توجه اکثر سهم های پتروشیمی در بازار سهام موجب شد که روز یک شنبه برای قیمت دلار سیگنال نزولی به بازار ارز ارسال شود.

اقتصاد چشم دلار به بورس

اسکناس آمریکایی سرانجام اصلاح قیمتی را تجربه کرد و از فاز صعودی خارج شد. اکنون سوال مهم بازیگران ارزی این است که موج اصلاحی دلار چه زمانی به پایان خواهد رسید. دیروز حداقل خریداران دلار برای ورود دوباره به بازار هراس داشتند و عنوان می کردند تا از جریان ورود تقاضای جدید به بازار اطمینان پیدا نکنند، موقعیت خرید نخواهند گرفت.

دلار پشت خطی

برخی از معامله گران عنوان می کردند که اولین پله خرید و برگشت خود به بازار را زیر کانال ۲۷ هزار تومان تعریف کرده اند. این در حالی بود که دسته دیگری عنوان می کردند، اگر بازار بار دیگر به بالای محدوده ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان برگردد، خریدار خواهند شد. در مقابل، به نظر می رسد در صورت تثبیت دلار زیر محدوده ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومانی، فروش ها در بازار ادامه و شدت پیدا خواهد کرد.

عده ای از معامله گران نیز باور داشتند که بازار ارز علامت صعود یا نزول در روز دوشنبه را از بازار سهام دریافت خواهد کرد. این عده اعتقاد داشتند افت قابل توجه اکثر سهم های پتروشیمی در بازار سهام موجب شد که روز یک شنبه سیگنال نزولی به بازار ارز ارسال شود. این گروه اعتقاد دارند که در صورت تکرار چنین وضعیتی در روز دوشنبه افت قیمت دلار ادامه پیدا خواهد کرد. سهم های پتروشیمی عموما به سهم های دلاری بازار شهره هستند و افزایش یا کاهش آن ها به معنای پیش بینی شرکت ها درباره آینده قیمت دلار در نظر گرفته می شود. روز یک شنبه در ابتدا بازار سهام نزولی شد و پس از آن بود که دلار افت اصلی خود را از ساعت ۱۲ ظهر به بعد آغاز کرد.

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...