|
کدخبر: 193138

طلا گران شد

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۱ درصد افزایش به ۱۷۹۱ دلار و ۲۰ سنت رسید.

اقتصاد طلا گران شد

در حالی که تقویت دلار سبب شده تا جذابیت بازار طلا برای سرمایه‌گذاری تحت تاثیر قرار بگیرد، نرخ فلز زرد اوایل امروز شاهد کاهش بود، اما نگرانی‌ها از تبعات اقتصادی شیوع سویه دلتا سبب شد تا نرخ دوباره افزایشی شود.

بر اساس این گزارش، نرخ هر اونس طلا امروز با ۰.۲۱ درصد افزایش به ۱۷۹۱ دلار و ۲۰ سنت رسید. نرخ فلز زرد در معاملات آتی امروز هم با ۰.۰۲ درصد رشد به ۱۷۹۰ دلار و ۲۰ سنت رسید.

دلار امریکا که همچون بازار طلا محل امن جهت سرمایه‌گذاری به شمار می‌رود، امروز شاهد افزایش ارزش ۰.۱ درصدی بود.

استفن اینز تحلیلگر موسسه مدیریت دارایی اس پی‌ای در این باره گفت، به نظر می‌رسد که تقاضا برای خرید دلار اندکی افزایش داشته، اما این افزایش به اندازه‌ای بالا نبوده که بتواند بازار طلا را تضعیف کند، زیرا این احتمال وجود دارد که فدرال رزرو نتواند برنامه‌ریزی قبلی خود مبنی بر انقباضی کردن سیاست پولی خود در آینده نزدیک را عملی سازد.

وی افزود: «اما افزایش نرخ طلا احتمالا محدود خواهد بود.»

آمارهای اخیر نشان می‌دهد که اعتماد مصرف‌کننده در امریکا شاهد کاهش قابل توجهی بوده و شاخص مدیران خرید فدرال رزرو نیز بیش از حد انتظار افت داشته است. این آمارها سبب شده تا نگرانی‌ها از انقباضی شدن قریب الوقوع سیاست پولی امریکا تا حدودی کاهش یابد.

درحال‌حاضر بازار بر روی آمارهای میزان خرده فروشی امریکا متمرکز شده که قرار است اواخر امروز منتشر شود. همچنین تحلیلگران منتظر انتشار صورت مذاکرات نشست ماه جولای فدرال رزرو هستند تا سرنخ‌های بیشتری از سیاست پولی آینده بانک مرکزی امریکا به‌دست بیاورند.

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...