|
کدخبر: 179539

قیمت طلا فردا به کدام سو می رود؟

دبیر اتحادیه طلا معتقد است با توجه به نزدیکی به انتخابات فعالیت‌های اقتصادی کاهش یافته و روند ثبات قیمت‌ها در بازارها طی روزهای پایان هفته ادامه دارد.

اقتصاد قیمت طلا فردا  به کدام سو می رود؟

انس جهانی در بازار امروز با کمی تغییر به ۱۸۶۰ دلار رسید. قیمت دلار تغییرات کمی را ثبت کرد و قیمت طلا ۱۸ عیار به قیمت یک میلیون و ۷۶ هزار تومان رسید.

محمد کشتی‌آرای، نایب رئیس اتحادیه به نوسانات کم در نرخ ارز اشاره کرد و توضیح داد: در چند روز گذشته نوسان نرخ ارز درصد زیادی را نداشته است و از طرفی انس جهانی در بازار امروز با تغییرات زیادی همراه نبود، بنابراین قیمت‌ها در بازار امروز تغییرات زیادی را ثبت نکرد.

او در ادامه گفت: تغییرات کمی در انس جهانی و نوسان کم در قیمت دلار باعث تغییرات قیمتی ناچیز در بازار طلا شده است.

کشتی‌آرای درباره تغییرات قیمت در بازار طلا اینگونه توضیح داد که ۱٫۵ درصد نوسان قیمت در دو هفته گذشته در بازار طلا ثبت شده است. او دلیل این نوسان کم را وجود آرامش در بازار جهانی و انس و همچنین بازار ارز می‌داند.

نایب رئیس اتحادیه طلا بازار دلار را تحت تاثیر انتخابات می‌داند و عقیده دارد تا بعد از مشخص شدن نتیجه انتخابات قیمت دلار در یک آرامش نسبی قرار دارد. اگر در بازارهای جهانی اتفاق مهمی رخ ندهد و انس جهانی تغییرات زیادی را نداشته باشد در چند روز آینده بازار طلا با ثبات نسبی همراه است.

محمد کشتی‌آرای در پایان به کاهش و محدود شدن فعالیت‌های اقتصادی به دلیل انتخابات اشاره کرد و گفت: با توجه به کاهش فعالیت‌ها و تحت تاثیر بودن قیمت دلار در دوران انتخابات، احتمال دارد با شروع هفته آینده و مشخص شدن نتیجه انتخابات، شاهد ایجاد رونق نسبی در بازار باشیم.

در سایت اتحادیه طلا، قیمت سکه طرح قدیم ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، سکه طرح جدید ۱۰ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان اعلام شد.

قیمت نیم سکه پنج میلیون و ۸۵۰ هرار تومان و قیمت ربع سکه سه میلیون و ۷۵۰ هزار تومان ثبت شد. سکه یک گرمی با قیمت دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد.

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...