|
کدخبر: 179512

تورم کی کاهش می یابد؟

طلای جهانی صبح امروز نیز رشد قیمتی معناداری برای پس گرفتن مرز ۱۹۰۰ دلار را ثبت نکرد، تحلیل‌گران معتقدند تورم این روزها موقتی است و در سال ۲۰۲۲ کاهش می‌یابد.

اقتصاد تورم کی کاهش می یابد؟

قیمت طلای جهانی در شروع معاملات امروز در حوالی ۱۸۵۷ دلار قرار داشت. قیمت طلا در شروع معاملات با فرکانس نسبتا بالا در حال نوسان بود و در ساعت ۱۴ عصر به وقت ایران روی ۱۸۵۹ دلار قرار داشت. طلا امروز نیز نشانه‌ای از رشد معنی‌دار قیمت برای پس گرفتن مرز ۱۹۰۰ دلار از خود نشان نداد. این در حالی است که تغییرات شاخص دلار و بازدهی اوراق قرضه ده‌ساله خزانه‌داری آمریکا در روز جاری منفی بود.

تورم در سال آینده کاهش می‌یابد

در حالی که رشد طلا تا ۱۹۰۰ دلار به طور عمده تحت تاثیر عدم اطمینان ایجاد شده در دوران پاندمی کرونا اتفاق افتاده بود و انتظار می‌رفت ادامه اختصاص محرک‌های اقتصادی با دامن زدن به تورم باز هم به کمک طلا بیاید، تحلیل‌گران معتقدند تورم به وجود آمده در اقتصاد آمریکا و اروپا موقتی است. به اعتقاد ایشان بهبود اقتصادی سریع‌تر از انتظارات رخ داد و زنجیره‌های تامین نتوانستند پا به پای بهبود اقتصادی و تقاضای مصرف‌کنندگان پیش بیایند، در نتیجه قیمت‌ها افزایش یافت، اما انتظار می‌رود با تنظیم عرضه و محو شدن آثار بسته‌های محرک در سال ۲۰۲۲ تورم کاهش یابد.

قیمت بیت کوین افزایش یافت

تغییرات قیمتی بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته مثبت بود. بیشترین قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته ۴۱ هزار و ۲۹۵ دلار و کمترین قیمت آن ۳۹ هزار و ۶۰۹ دلار ثبت شده و این ارز دیجیتال در ساعت ۱۳ و ۴۷ دقیقه عصر به وقت ایران بالای مرز ۴۰ هزار دلار قرار داشت.

بیت کوین

بیشترین قیمت اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته ۲ هزار و ۶۱۰ دلار و کمترین قیمت آن ۲ هزار و ۵۰۴ دلار ثبت شده است. بر خلاف بیت کوین تغییرات قیمتی اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته منفی بود.

منبع: اقتصاد نیوز
  • عباس ارسالی در

    بازار و خراب نکن داداش طلا بره بالا چی گ یرت میاد؟!

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...