|
کدخبر: 154696

پیش‌بینی مهم از قیمت طلا

نایب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران از کاهش جزیی قیمت طلا و سکه متاثر از افت ارزش اونس جهانی خبر داد و گفت: امروز علیرغم افزایش نرخ ارز روند بازار طلا نزولی بود.

اقتصاد پیش‌بینی مهم از قیمت طلا

محمد کشتی‌آرای با اشاره به قیمت‌ طلا و سکه در بازار امروز بیان کرد: ارزش اونس جهانی نسبت به روز گذشته حدود ۱۵دلار کاهش یافته و همین موضوع باعث شده باوجود افزایش نرخ ارز، قیمت طلا و سکه کاهش یابد.

او افزود: بازار طلا تقریبا به حالت ثبات رسیده و واکنش زیادی به نوسانات جزیی نرخ ارز نشان نمی‌دهد چراکه قیمت‌ها افزایش قابل توجهی داشته و بازار کشش رشد بیشتر ندارد.

کشتی‌آرای به وضعیت تقاضا هم اشاره کرد و گفت: فعلا شاهد داد‌وستد‌ چندانی در بازار طلا نیستیم و مردم منتظر تصمیمات برجامی ایران و غرب هستند تا متناسب با شرایط واکنش نشان دهند، در همین راستا حباب سکه هم تغییری نکرده و در محدوده ۵۵۰هزار تومان باقی مانده است.

نایب رئیس اتحادیه طلا با پیش‌بینی قیمت‌ها در بازار فردا تصریح کرد: اگر در آخرین روز بهمن ماه قیمت دلار با نوسان بالایی همراه باشد، حتی باوجود افت اونس جهانی قیمت طلا و سکه افزایش خواهد یافت و بالعکس درصورت ثبات و یا کاهش نرخ ارز شاهد ادامه روند نزولی بازار طلا خواهیم بود.

کشتی‌آرای در پایان به تشریح قیمت‌های امروز بازار طلا پرداخت و گفت: در ساعت (۱۳: ۴۰) معاملات امروز بازار تهران، قیمت هر قطعه سکه امامی به ۱۱میلیون و ۷۵۰هزار و سکه طرح قدیم به ۱۱میلیون و ۳۰۰هزار تومان رسید.

او اضافه کرد: قیمت نیم سکه شش میلیون و ۶۰۰هزار، ربع سکه چهار میلیون و ۳۵۰هزار و سکه یک گرمی دو میلیون و ۴۵۰هزار تومان است؛ همچنین قیمت هر مثقال طلای ۱۷عیار آب شده در بازار امروز چهار میلیون و ۹۳۰هزار و هر گرم طلای ۱۸عیار یک میلیون و ۱۳۸هزار تومان اعلام شد.

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر