|
کدخبر: 149628

جزییات گرانی جدید گوشت

قیمت هر گیلوگرم گوشت گوسفندی به صورت شقه در بازار با حدود ۱۰ درصد افزایش به بیش از ۱۲۰ هزار تومان رسیده است.

اقتصاد جزییات گرانی جدید گوشت

قیمت گوشت قرمز در روزهای اخیر در بازار حدود ۱۰ درصد افزایش یافته است که با توجه به عدم وجود دلیل فنی در بخش تولید به نظر می‌رسد که قیمت‌گذاری اخیر دولت در خصوص گوشت‌های وارداتی و تعیین قیمت ۱۲۰ هزار تومان برای یک کیلوگرم گوشت گوساله در افزایش نرخ انواع گوشت قرمز تاثیر‌گذار بوده است.

جواد آزاد مدیرعامل اتحادیه صنعت دامپروری در این ارتباط اظهارکرد: قیمت هر گیلوگرم دام سبک (گوسفند) در کشور ۴۷ تا ۵۰ هزار تومان است و در مقایسه با قبل کمی افزایش یافته است.

وی افزود: قیمت هر کیلوگرم گوشت شقه گوسفندی برای مصرف‌کننده نیز حدود ۱۱۰ هزار تومان است.

بر اساس مشاهدات میدانی خبرنگار تسنیم، قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی شقه در تهران به بیش از ۱۲۰ هزار تومان رسیده که در مقایسه با هفته‌های قبل حدود ۱۰ درصد افزایش قیمت دارد.

بنا بر این گزارش قیمت یک کیلوگرم گوشت ران گوسفندی بسته‌بندی شده ۱۵۷ هزار تومان، آبگوشتی ۱۱۴ هزار تومان، سردست بدون گردن ۱۵۵ هزار تومان و ماهیچه با استخون ۱۵۷ هزار تومان است.

قیمت یک کیلوگرم گوشت ران گوساله به صورت بسته‌بندی ۱۲۳ هزار تومان، ماهیچه ۱۳۵ هزار تومان و مخلوط ۱۲۷ هزار تومان است.

کارگروه تنظیم بازار چندی پیش نرخ گوشت‌های گوساله وارداتی را اعلام و در کمال تعجب قیمت گوشت گوساله وارداتی را ۱۲۰ هزار تومان قیمت‌گذاری کرد که این امر در افزایش قیمت گوشت گوسفندی اثر گذاشت و قیمت‌ها را بالا برد.

در مصوبه هفته گذشته تنظیم بازار آمده بود: قیمت محموله‌های وارداتی بر مبنای ماهانه نرخ ارز سامانه نیما در زمان تحویل گوشت قرمز به شرکت پشتیبانی امور دام کشور در هفت ماه اول امسال، به تفکیک فروردین ماه ۷۳ هزار تومان، اردیبهشت ماه ۷۶ هزار تومان، خرداد ماه ۸۵ هزار تومان، تیر ماه ۹۵ هزار تومان، مردادماه ۱۰۰ هزار تومان و شهریورماه ۱۲۰ هزار تومان تعیین شد.

 

منبع: تسنیم
  • ناشناس ارسالی در

    این روزهای نزدیک به عیدهمه مایحتاج درحال گران شدن واحدی هم نظارتی ندیدیم

ارسال نظر