|
کدخبر: 149524

مالیات بر حقوق در سال ۱۴۰۰ تعیین شد + اینفوگرافی

میزان مالیات بر حقوق برای سال۱۴۰۰ تعیین و بر این اساس سقف معافیت مالیاتی ۴ میلیون تومان اعلام شد.

اقتصاد مالیات بر حقوق در سال ۱۴۰۰ تعیین شد + اینفوگرافی

کلیه افرادی که مشغول به کار بوده و حقوق دریافت می‌کنند، باید بخشی از حقوق خود را به عنوان مالیات پرداخت کنند. میزان این مالیات در هر سال متفاوت بوده و افراد براساس حقوق دریافتی مالیات می‌پردازند؛ همچنین رقمی به عنوان سقف تعیین می‌شود و افرادی که پایین‌تر از آن دریافت می‌کنند، از پرداخت مالیات بر حقوق معاف خواهند شد.

در سال ۱۴۰۰، سقف معافیت مالیاتی حقوق ۴ میلیون تومان تعیین شد؛ همچنین براساس مصوبه کمیسیون تلفیق، از حقوق بین ۴ تا ۸ میلیون تومان ۱۰درصد مالیات اخذ خواهد شد. مالیات برای حقوق‌های ۸ تا ۱۲میلیون تومان ۱۵درصد و ۱۲تا ۱۸میلیون تومان ۲۰ درصد خواهد بود.

بر این اساس حقوق‌های ۱۸ تا ۲۴میلیون تومان، باید ۲۵درصد مالیات پرداخت کنند. مالیات افرادی که بین ۲۴ تا ۳۲ میلیون تومان حقوق می‌گیرند ۳۰درصد و بیش از ۳۲ میلیون تومان نیز ۳۵ درصد تعیین شده‌است.

جدول+مالیات

منبع: اقتصاد آنلاین
 • لبیی ارسالی در

  بازهم به نفع نجومی بگیر هاست

 • ناشناس ارسالی در

  برید بمیرید که فقط زورتان به قشرضعیف می رسد ننگ برشما باد

 • سشیثلا ارسالی در

  سلام.یعنی اگه کسی 6 میلیون حقوق بگیره ب اید شیصد هزار مالیات بده؟سیصد برای بیمه تامین اجتماعی؟250 هزار برای بیمه تکمیلی؟ 35هزار بیمه پس انداز؟31 هزار بیمه عمر و حوادث؟پ دیگه چی براش میمونه که بخوره؟یعن ی این 25 درصد افزایش حقوقو باید کامل برد ارن بخورن و مردم هم بمیرن؟

  • ناشناس ارسالی در

   نه داداش چرا چرت میگی
   کسی که 6 تومن حقوق بگیره باید دویست تومن مالیات بده

 • ناشناس ارسالی در

  زیر10میلیون نباید مالیات تعلق بگیرد

ارسال نظر