|
کدخبر: 174387

ریزش چشمگیر قیمت نوبرانه ها در بازار + آخرین نرخ ها

یک مقام مسئول از افت ۲۰ درصدی قیمت میوه‌های نوبرانه در بازار خبر داد و گفت: با توزیع ۲ برابری محصول طی این هفته قیمت کاهش می‌یابد.

اصناف ریزش چشمگیر قیمت نوبرانه ها در بازار + آخرین نرخ ها

مصطفی دارایی نژاد رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار از کاهش ۲۰ درصدی قیمت میوه‎های نوبرانه در بازار خبر داد و گفت: نرخ کنونی هر کیلو زردآلو ۱۵ تا ۴۰ هزار تومان، گیلاس تلخک ۱۰ هزار تومان، گیلاس تکدانه ۸۰ هزار تومان، گوجه سبز ۱۵ تا ۳۰ هزار تومان، توت فرنگی ۱۲ تا ۱۸ هزار تومان و هلو ۸ تا ۲۰ هزار تومان است.

او افزود: با توزیع ۲ برابری محصول پیش بینی می‌شود که قیمت میوه‌های نوبرانه طی این هفته کاهش یابد.

دارایی نژاد قیمت کنونی هر کیلو هندوانه در میدان مرکزی را یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان، طالبی ۴ تا ۵ هزار تومان، ملون ۳ تا ۴ هزار تومان، جانا ۳ تا ۴ هزار تومان و خربزه ۴ تا ۵ هزار تومان اعلام کرد.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی قیمت کنونی هر کیلو موز هندی را ۲۰ هزار تومان و موز اکوادور را ۲۲ هزار تومان اعلام کرد و گفت: برآوردها حاکی از آن است که هفته آینده قیمت موز، ۱۰ درصد کاهش یابد.

او با انتقاد از قیمت بالای حمل و نقل در بازار بیان کرد: در شرایط فعلی قیمت حمل هر کیلو محصول یک هزار تا یک هزار و ۳۰۰ تومان است که به رغم پیگیری‌های مکرر، وزارت راه و شهرسازی برای حمل و نقل هیچ اقدامی نکرده است.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی ادامه داد: با وجود آنکه عمده نوبرانه‌ها برای شهریار بود، سرمازدگی منجر به کاهش تولید شد که با ازدیاد عرضه از سایر نقاط قیمت کاهش می‌یابد.

این مقام مسئول از کاهش قیمت گوجه فرنگی در بازار خبر داد و گفت: علی رغم آنکه قیمت گوجه فرنگی در میدان عمده فروشی به ۵ هزار تومان هم رسیده بود، اما با ازدیاد عرضه قیمت به ۳ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان کاهش یافته است.

دارایی نژاد با اشاره به اینکه قیمت هر کارتن آناناس ۱۰۰ هزار تومان کاهش داشته است، بیان کرد: قیمت کنونی هر کارتن آناناس از ۷۰۰ هزار تومان به ۶۰۰ هزار تومان رسیده که با این وجود قیمت هر عدد آناناس ۸۰ هزار تومان است.

او قیمت هر عدد نارگیل را ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: آناناس و نارگیل از طریق مراجع رسمی وارد می‌شوند‌.

دارایی نژاد در پایان از افزایش ۲ برابری عرضه فرنگی و صیفی جات در بازار خبر داد و گفت: با توجه به شرایط عرضه در برابر تقاضا پیش بینی می‌شود که قیمت مجدد در بازار کاهش یابد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
  • ناشناس ارسالی در

    میفرمایندبازارمرکزی دربازارمرکزی میوه عمده میفروشنددرمغازه دقیقاقیمت این میوه ها۴ برابراست گیلاس کیلویی ۸۰ هزارتومان زردآلوکیلویی ۶۰ تومان گوجه سبزکیلویی ۶۰ تومان

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...