|
کدخبر: 160146

اعتراض پروش‌ دهندگان ماهی به توزیع مرغ

مدیرعامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردآبی گفت: استمرار توزیع مرغ یارانه‌ای در بازار ضربه مهلکی به تولید آبزیان می‌زند.

اصناف اعتراض پروش‌ دهندگان ماهی به توزیع مرغ

آرش نبی زاده مدیرعامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردآبی از افت قیمت قزل آلا در بازار خبر داد و گفت: طی ۲ هفته اخیر با توزیع مرغ سهمیه‌ای، قیمت هر کیلو قزل آلا ۵ هزار تومان در بازار کاهش یافته است.

او افزود: با توجه به زیان تولیدکنندگان قزل آلا طی ماه‌های اخیر، بارها به مسئولان سازمان شیلات اعتراض کرده‌ایم که استمرار توزیع مرغ یارانه‌ای ضربه مهلکی به تولید آبزیان می‌زند.

نبی زاده ادامه داد: در گذشته مردم به میزان نیاز روزانه مرغ خریداری می‌کردند، اما با توزیع مرغ سهمیه‌ای و ایستادن در صف‌های طولانی میزان زیادی مرغ خریداری می‌کنند که در مقابل ماهی که یارانه دریافت نمی‌کند، بازار دچار شوک شده است.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردآبی با تاکید بر پرداخت یارانه به قیمت ماهی بیان کرد: با وجود کاهش قیمت قزل آلا طی ۲ هفته اخیر، تقاضا کردیم که همانند مرغ به ماهی هم یارانه پرداخت کنند چرا که بازار مرغ اثر مستقیمی بر قزل آلا دارد.

او با اشاره به اینکه بازار قزل آلا تعریفی ندارد، بیان کرد: درحال‌حاضر عرضه ماهی نسبت به تقاضا به شدت بالاست و همواره پیش‌بینی می‌شود که با توزیع مرغ دولتی، بازار ماهی در ورطه نابودی قرار گیرد.

نبی زاده با بیان اینکه قیمت قزل آلا در عمده فروشی از ۴۷ هزار تومان به ۴۲ هزار تومان کاهش یافته است، گفت: در خرده فروشی قیمت‌ مرغ همانند ماهی همچنان بالاست و از آنجا که ماهی اولویت دوم تا سوم خانوار است، تقاضایی برای خرید در بازار وجود ندارد.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردآبی از رکورد صادرات قزل آلا خبر داد و افزود: بنابر آمار رسمی گمرک ۱۴ هزار تن قزل آلا صادر شده است، در حالی که به نظر می‌رسد رقم صادرات ۱۶ هزار تن باشد که با این وجود نسبت به سال قبل ۲ برابر شده است.

نبی زاده در پایان تصریح کرد: با توجه به نوسانات قیمت، تولید قزل آلا با کاهش ۲۰ هزار تنی نسبت به سال قبل به ۱۲۰ هزار تن رسیده است، اما در این‌ میان صادرکنندگان توانستند اقدام به صادرات کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...