|
کدخبر: 124383

دلیل نوسان قیمت در بازار آهن

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن با بیان اینکه در روند تصمیم گیری برای فولاد نقش توزیع‌کننده کم رنگ است گفت: متاسفانه تصمیم مناسبی برای مدیریت بازار فولاد اتخاذ نمی‌شود و هر روز نوسانات قیمتی در بازار روند صعودی خود را طی می‌کند.

اصناف دلیل نوسان قیمت در بازار آهن

حمیدرضا رستگار گفت: براساس قانون تولیدکننده باید به وظیفه تولید محصول خود عمل کند و توزیع‌کننده مسئول فروش آنها باشد. اما این فرآیند مختل شده به نوعی خود تولیدکننده روند توزیع محصولات را در بازار انجام می‌دهد که همین امر نوسانات قیمتی و به هم ریختگی بازار را به‌وجود آورده است.

وی با بیان اینکه باید یک تصمیم کارشناسی برای مدیریت بازار فولاد و آهن گرفته شود، افزود: آقایان عرضه و تقاضای فولاد را در بورس کالا به دلخواه خود مدیریت می‌کنند مگر می‌شود در این شرایط امیدی به ساماندهی قیمت‌ها در بازار داشت.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن با تاکید براینکه چرا در روند تصمیم گیری‌ها نقش توزیع‌کننده کم رنگ است، گفت: متاسفانه برخلاف تمام سیاست گذاری‌ها تصمیم مناسبی برای مدیریت بازار فولاد اتخاذ نمی‌شود و هر روز نوسانات قیمتی در بازار روند صعودی خود را طی می‌کند.

رستگار تصریح کرد: شاید در اوایل عرضه کل تولید محصولات فولادی به بورس کالا تا حدودی قیمتها مدیریت شود اما این موضوع مقطعی است و باید برای ساماندهی اوضاع تصمیم کارشناسی اتخاذ شود.

وی با انتقاد از اینکه توزیع‌کننده هیچ نماینده‌ای در روند تصمیم گیری بازار ندارد، گفت: مگر می‌شود با نادیده گرفتن یک بخش تصمیم مناسبی برای یک صنعت گرفت. درحال‌حاضر اوضاع بازار فولاد و آهن مناسب نیست و باید مسئولان فکر اساسی برای این حوزه کنند.

 

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر