|
کدخبر: 113668

دلیل افزایش قیمت سیگار چیست؟

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و نظارت بر دخانیات کشور می‌گوید: تولید سیگار به دلیل کمبود مواد اولیه به حداقل رسیده است. با این شرایط دلال‌ها در بازار ورود کرده و قیمت سیگار را بالا می‌برند.

اصناف دلیل افزایش قیمت سیگار چیست؟

این روزها قیمت انواع سیگار به دلیل عدم واردات مواد اولیه به شدت گران شده است. یکی از مخاطبان در همین رابطه نوشته است: «پشت پاکت سیگار وینستون قیمت آن هشت هزار و ۵۰۰ تومان درج شده این در حالی است که این سیگار در بازار به قیمت ۱۶ هزار تومان به مردم فروخته می‌شود.» حال واقعا علت این اختلاف قیمت در بازار چیست؟

در همین حال رئیس مرکز برنامه‌ریزی و نظارت بر دخانیات کشور در پاسخ به این پرسش که چرا قیمت سیگار وینستون گران شده است؟ گفت: به دلیل عدم تخصیص ارز به مواد اولیه سیگار و همچنین دپو مواد اولیه در انبار گمرکات قیمت سیگار گران شد. بنابراین در چنین شرایطی اختلاف قیمت بین کالاها در بازار طبیعی است و در بازار کالاها این اتفاق رخ می‌دهد.

عطا الله معروف‌خانی افزود: تولید سیگار به دلیل کمبود مواد اولیه به حداقل رسیده است. با این شرایط دلال‌ها در بازار ورود کرده و قیمت سیگار را بالا می‌برند.

او به پیگیری وزارت صمت درباره کاهش میزان تولید سیگار اشاره کرد و گفت: با پیگیری مرکز برنامه‌ریزی و نظارت بر دخانیات و همچنین وزارت صمت امیدواریم هر چه زودتر مواد اولیه از گمرکات ترخیص شود تا مجدد قیمت سیگار به حالت قبل باز گردد.

 

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر