|
کدخبر: 283558

خبر فوری برای فرهنگیان/ احکام رتبه‌بندی معلمان بازنشسته سال ۱۴۰۰ چه زمانی صادر می‌شود؟

 سرپرست مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش درباره صدور احکام رتبه‌بندی بازنشستگان سال ۱۴۰۰ توضیحاتی داد.

رتبه‌بندی معلمان سرانجام پس از حدود یک دهه انتظار در مرحله اجرا قرار گرفته است هر چند که هنوز هم رتبه نهایی معلمان تعیین نشده و در جدیدترین وعده مسئولان آموزش و پرورش، صادق ستاری‌فرد سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش گفته است «‌از این دی ماه فرآیند تعیین رتبه قطعی و نهایی معلمان انجام خواهد شد و تاکنون ۵۰ هزار نفر از همکاران توسط هیئت‌های ممیزه مناطق تعیین رتبه‌ شده‌اند.»

به دلیل طولانی شدن فرآیند بررسی، رتبه یک یا همان آموزشیار معلم برای تمام مشمولان رتبه‌بندی صادر و مزایای آن واریز شد تا در ادامه مسیر به تدریج رتبه قطعی معلمان توسط ارزیان اعلام شود.

در بخشنامه "بازنشستگی کارمندان با درخواست شخصی" که مهر ماه امسال توسط وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شد، درباره رتبه‌بندی فرهنگیان بازنشسته آمده است:

افرادی که از تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ (اجرای قانون رتبه‌بندی) به افتخار بازنشستگی نائل شده‌اند از مزایای رتبه‌بندی متناسب با رتبه اکتسابی برخوردار می‌شوند و احکام بازنشستگی آنها برابر مقررات اصلاح خواهد شد.

اما فرهنگیان بازنشسته سال ۱۴۰۰ از عدم صدور احکام رتبه‌بندی خبر می‌دهند و در دومین تجمع خود مقابل وزارت آموزش و پرورش، خواستار برقراری احکام رتبه‌بندی خود شدند.

یکی از فرهنگیان بازنشسته در این‌باره به تسنیم گفت: «احکام رتبه‌بندی برای تمام معلمان حتی بازنشستگان سال ۱۴۰۱ صادر شد اما هنوز برای بازنشستگان سال ۱۴۰۰ حکمی صادر نشده است.

سال ۱۴۰۰ پس از اعلام این موضوع که رتبه‌بندی معلمان از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ اجرا خواهد شد، بسیاری از فرهنگیان برای بازنشستگی اقدام کردند، بنده مدیر یکی از مدارس بودم و ۳۲ سال سابقه داشتم اگر از همان ابتدا می‌گفتند، احکام رتبه بندی در حقوق شامل حال ما نمی‌شود به خدمت خود ادامه می‌دادیم.

نگرانی فرهنگیان بازنشسته سال ۱۴۰۰ این است که به دلیل کمبود بودجه کشور در نهایت مسئولان آموزش و پرورش با وعده اینکه طی دو ماه آینده احکام شما را صادر خواهیم کرد، فرآیند کار را طولانی کرده و به سال آینده موکول کنند.»

در همین ارتباط حجت‌الله بنیادی؛ سرپرست  مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش به تسنیم گفت: مزایای رتبه آموزشیار معلم برای مشمولان برقرار شده و هنوز برای بازنشستگان سال ۱۴۰۰ حکمی صادر نشده است.

وی افزود: از آنجایی که احکام رتبه‌بندی در حکم بازنشستگی افراد تأثیر دارد، در نخستین اولویت به تعیین رتبه نهایی بازنشستگان سال ۱۴۰۰ اقدام خواهیم کرد و احکام رتبه‌بندی آنها براین مبنا صادر خواهد شد تا در پاداش بازنشستگی تأثیر داشته باشد.

بنیادی درباره اینکه احکام رتبه‌بندی فرهنگیان بازنشسته سال ۱۴۰۰ در چه تاریخی صادر خواهد شد؟ گفت: تلاش ما این است تا پایان دی ماه احکام را صادر کنیم اما به دلیل آنکه موانع دیگری هم وجود دارد ممکن است کار قدری به تأخیر بیفتد اما اولویت تعیین رتبه نهایی با بازنشستگان سال ۱۴۰۰ است.

وی در ادامه متذکر شد: افرادی که بعد از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ بازنشسته شده‌اند چون آخرین حکم حقوقی آنها مشمول رتبه‌بندی می‌شود، حقوق بازنشستگی، مابه التفاوت پاداش و مرخصی ذخیره آنها بر مبنای رتبه‌بندی معلمان خواهد بود و از تاریخی که در قانون مشخص شده است، حکم را برای معلمان صادر خواهیم کرد.

بنیادی گفت: حتی افرادی که به اصطلاح روی مرز هستند یعنی ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ بازنشسته شده‌اند، حکم جدید آنها مشمول رتبه‌بندی شده و در حقوق بازنشستگی و پاداش تاثیر دارد اما اینکه آیا منطقی است این یک روز تا این حد تفاوت در حقوق ایجاد کند موضوع دیگری است که باید در همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و شاغلان به آن پرداخته شود.

 

منبع: تسنیم
 • حشمت اله ولدی جها ن آبادن آباد ارسالی در

  سلام عدالت با امام علی دفن شد،برای ۹۰۰ هزار فرهنگی حکم رتبه بندی زدند و مزایا پرداخت کردند، اما برای ۴۰ هزار نفر نه حکمی زدند و نه مزایایی پرداخت کردند، مگر قرار نبود فرهنگیان بیچاره بازنشسته ۱۴۰۰ رتبه بندی شوندll؟

 • حشمت اله ولدی جها ن آبادن آباد ارسالی در

  سلام آقای وزیر ما را خون به دل کردی ما ب ازنشستگان شهریور ۱۴۰۰ چه هیزم تری به تو فروختیم که حقوق ما را پایمال کردی؟

 • هوشنگ قیصری ارسالی در

  جناب وزیر مرد وقتی حرف میزنه از کجاش میز نه ما بازنشستگان چهارصد اگر مجلس قانون گ ذار است قانون تهیه کرد بس زودتر رتبه بند ی را انجام دهیداگر هم گله گوسفند است به چوپانش بگویید جلوی گوسفندانش را بگیر د اینقدر سروصدا راه نندارند

 • سیدحسن قلعه بندی ارسالی در

  اقای به اصطلاح وزیر برای نظام ولایی ما ا موزش پرورشی باقی گذاشتید که وزیرش باشی ح یف از ان مرجع اعظم سید علی و صد مصیبت که شما وزیر امزش وپرورش باشید مسببب ۸۰ درص د اعتشاشات شمایید که انگیزه را از فرهنگی ان سلب کردید

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  سایر رسانه ها