|

بخوانید :

کدخبر: 214534

چرا بررسی رتبه بندی معلمان در مجلس متوقف شد؟

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد که هرچه سریعتر لایحه رتبه‌بندی معلمان اصلاح و به صحن علنی ارائه شود.

آموزشی چرا بررسی رتبه بندی معلمان در مجلس متوقف شد؟

محمدمهدی مفتح با بیان اینکه لایحه رتبه‌بندی معلمان یکی از مهمترین موضوعاتی بوده که در مجلس با پیشرفت بسیار خوبی بررسی شده است، گفت: لایحه رتبه‌بندی معلمان طی چند سال گذشته مورد بحث و تقاضای قشر فرهنگیان بوده است. فرهنگیان مهمترین نقش را در کشور که همانا تربیت کودکان و نسل آینده است، بر دوش دارند.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه مجلس ادامه داد: مسایل عمومی و جانبی فرهنگیان مانند قاعده روابط استخدامی، دریافتی‌ها و… باید با نظم و قاعده مشخص شود، رتبه‌بندی فرهنگیان باید تعریف روشنی داشته باشد و ما با الهام از فضایی که اساتید در آموزش عالی و دانشگاه‌ها رتبه‌بندی می‌شوند، رتبه‌بندی فرهنگیان را تعریف کرده‌ایم. در رتبه‌بندی هم سلسله مراتب با عناوینی تعریف شده است تا فرهنگیان در ابتدای ورود خود به فضای کار تا پایان بازنشستگی متناسب با سابقه، مدرک تحصیلی و به روز شدن پیش رفته و حقوق و مزایای مناسب دریافت کنند و اینگونه انگیزه آن‌ها برای رشد فرهنگی خود و کودکان ما ارتقا خواهد یافت.

مفتح اظهار کرد: بعد از طرح رتبه‌بندی معلمان در مجلس، جلسات بسیاری برگزار و کمیسیون تخصصی با حضور کارشناسان آن را بررسی و پیش برده است. در صحن علنی نیز تا ماده ۴ بررسی شد و بعد از آن به دلیل برخی ابهامات این ماده برای اصلاح به کمیسیون آموزش و تحقیقات ارجاع شد و امیدواریم هرچه سریعتر اصلاح و به صحن علنی ارائه شود.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس بیان کرد: در جلسه‌ای که اخیرا با رئیس سازمان برنامه و بودجه داشتیم، بحث تامین اعتبار طرح رتبه‌بندی فرهنگیان مطرح شد و بعد از تبادل نظر و جمع‌بندی امیدواریم با نگاه مثبتی که در دولت وجود دارد، تامین اعتبار برای اجرای این طرح انجام تا هرچه سریعتر اجرایی شود. این طرح برای فرهنگیان ضروری است و به عنوان نماینده‌ای که چند دور در مجلس حضور داشته این موضوع را در کمیسیون‌های مختلف، دولت و صحن پیگیری خواهم کرد.

 

منبع: ایلنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...