|
کدخبر: 196542

نظری: وزیر آموزش و پرورش باید برای رتبه بندی برنامه بریزد

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی گفت: جنس وزارت آموزش و پرورش از تمام وزارتخانه‌ها جداست، وزیر پیشنهادی باید برای طرح رتبه‌بندی معلمان برنامه داشته باشد.

آموزشی نظری: وزیر آموزش و پرورش باید برای رتبه بندی برنامه بریزد

علیرضا نظری اظهار کرد: با توجه به گستره دامنه آموزش و پرورش و ازآنجا که این وزارتخانه با بیش از ۱۵ میلیون دانش‌آموز و خانواده آنها و یک میلیون معلم شاغل و بازنشسته که نخبگان کشور بوده و از فرهنگ‌سازان هستند، در ارتباط دوسویه است، فردی باید مسئولیت این وزارتخانه را بر عهده بگیرد که غیر از عنصر شایستگی از سبقه کاری در این حوزه برخوردار باشد.

وی تصریح کرد: جنس وزارت آموزش و پرورش با همه وزارتخانه متفاوت است، وزیر پیشنهادی با ۷۷ رای موافق بازهم نتوانست از مجلس رای اعتماد بگیرد، گزینه‌ای که به عنوان وزیر پیشنهادی مطرح می‌شود باید تخصص، تحصیلات عالیه و تجربه کافی  در حوزه مدیریتی آموزش و پرورش را در کارنامه خود داشته باشد.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رای معنادار مجلس و عدم رای اعتماد به وزیر پیشنهادی حامل پیام بود، گفت: رئیس جمهور باید برای معرفی گزینه جدید نظر مجلس را در انتخاب خود لحاظ کند و فردی را برگزیند که تمام شرایط مورد نیاز اعم از تخصص و تجربه را که مدنظر مجلس است، دارا باشد.

نظری اظهار کرد: بدنه آموزش و پرورش در حال پیر شدن است، سال‌ها است دانشگاه فرهنگیان تعطیل شده و همین امرو باعث شده کمبود شدید نیرو در آموزش و پرورش به شدت احساس شود، هم اکنون آموزش و پرورش با کمبود ۲۰۰ هزار نیروی انسانی مواجه است، لذا وزیر پیشنهادی باید برای این چالش‌ها برنامه داشته باشد و بتواند به شایستگی خلا کمبود نیرو را جبران کند.

وی ادامه داد: بلاتکلیفی کسانی که در این وزارتخانه به عنوان نیروی نهضت سوادآموزی و حق ‌التدریسی فعالیت دارند، بازنگری در متون درسی با توجه به حذف بعضی کدواژه‌های ارزشی از کتب درسی، بحث طرح رتبه‌بندی معلمان و مسائلی از این دست چالش‌هایی است که وزارت آموزش و پرورش با آن دست و پنجه نرم می‌کند و مدیر این وزارتخانه باید راهکار مناسب برای رفع این مشکلات داشته باشد.

منبع: فارس
 • محسن ارسالی در

  نمایندگان محترم و دولت عزیز

  من معلم بیست روز در ماه پول نون ندارم بفهمید
  لباس‌های بچه هام کهنه و رنگ رفته اند بفهمید
  غذای خوبی گیرمون نمیاد بفهمید
  میوه ای گیر بچه هامو ن نمیاد بفهمید
  توی قسطامون موندیم بفهمید
  ناراحتی اعصاب داریم بفهمی د
  خیلی از همکاران معلم زندگیشون د اره از هم میپاشه بفهمید
  نتیجه اش تربیت نسلی از هم گسیخته هست از خدا بترسی د

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...