|
کدخبر: 163566

افزایش دوبرابری بازنشستگی فرهنگیان در این استان

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز گفت: میزان بازنشستگان در این استان در مقایسه با سال گذشته دو برابر شده است،

آموزشی افزایش دوبرابری بازنشستگی فرهنگیان در این استان

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز با بیان اینکه امسال بازنشستگی فرهنگیان در استان در مقایسه با سال گذشته دو برابر شده است، گفت: مدرسه تا پیش از سال جدید به بهره‌برداری می‌رسد.

سالار قاسمی امروز در شورای معاونان و روسای مناطق آموزش و پرورش استان البرز در خصوص دغدغه و اولویت‌های آموزش و پرورش استان البرز در سال ۱۴۰۰، اظهارکرد: کار آموزش و پرورش مانند دیگر وزارت‌خانه‌ها نیست، بلکه به واسطه رسالت تعلیم و تربیت باید بدور از سیاست به تربیت آینده سازان کشور بپردازیم.

وی با بیان اینکه در سال جدید وزارت آموزش و پرورش اولویت‌های شش گانه را اعلام کرده است، افزود: ازجمله این اولویت‌ها می‌توان به سند تحول بنیادین، اطلس دانش آموزی و مستند‌سازی اموال و املاک از جمله این برنامه‌ها می‌باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش آموزش و پرورش استان البرز با عنوان اینکه در استان علاوه بر این موارد دغدغه‌هایی وجود دارد، بیان کرد: این مشکلات و دغدغه‌ها شامل کمبود نیرو و فضای آموزشی است.

قاسمی با اشاره به اینکه میزان بازنشستگان در استان البرز در مقایسه با سال گذشته دو برابر شده است، تصریح کرد: در این راستا باید ساماندهی و برنامه‌ریزی با دقت انجام شود.

وی در خصوص کمبود فضای آموزشی خاطر نشان کرد: با انجام گسترده واکسیناسیون کرونا در سال آینده احتمال برگزاری حضوری کلاس‌های درس قوت گرفته است و کمبود فضای اموزشی نمود بیشتری پیدا می‌کند.

مدیرکل اموزش و پرورش استان البرز گفت: ۱۴ مدرسه تا پیش از سال تحصیلی جدید در استان البرز به بهره‌برداری می‌رسد و برای پروژه‌های دیگر نیز تزریق اعتبارات خوبی از سوی وزارتخانه، استانداری البرز و خیرین مدرسه ساز انجام می‌شود.

قاسمی دارا بودن مدیرانی توانمند به رسیدن به هدف مورد نظر کمک می‌کند، عنوان کرد: همچنین باید نشاط، امید و انگیزه در بین پرسنل و کادر آموزشی وجود داشته باشد.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
Markets