|

بخوانید :

کدخبر: 203554

پیروزی فوتسال ایران مقابل ازبکستان

تیم ملی فوتسال ایران در یک بازی هیجان انگیز و نفس گیر ازبکستان را شکست داد.

شاگردان ناظم الشریعه بعد از کسب پیروزی مقابل صربستان و امریکا در دو بازی نخست مرحله گروهی، در بازی سوم مقابل آرژانتین شکست خوردند تا به عنوان تیم دوم از گروه F جام جهانی لیتوانی صعود کنند. آنها در مرحله یک هشتم نهایی مقابل ازبکستان قرار گرفتند؛ تیمی که با دو برد و یک باخت به عنوان تیم دوم گروه B راهی مرحله حذفی شده بود. رقابت هیجان انگیز دو تیم با برتری ایران در هر دو نیمه همراه بود اما ازبک ها به ویژه در نیمه دوم به شدت ایران را اذیت کردند و با 5 نفره کردن تیم شان تا آستانه یک کامبک رویایی هم پیش رفتند ولی در پایان این شاگردان ناظم الشریعه بودند که با حساب 9 بر 8 حریف خود را شکست داده و به جمع ۸ تیم نهایی صعود کردند.

مشروح گل‌ها و اتفاقاتی که در جریان دیدار تیم‌های ملی فوتسال ایران و ازبکستان رخ داد:

مرحله یک‌هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۲۱ فوتسال- لیتوانی

سالن محل بازی: ویلینوس آرنا/ ساعت: ۱۸ (به وقت ایران)

داور: مولینا دیگو/ سایر داوران: چرنی آندری(چک)، فرناندز ادواردو(پرتغال) و تلس گان(برزیل)

ترکیب ابتدایی تیم ملی ایران

علیرضا صمیمی

حمید احمدی

محمدرضا سنگ سفیدی

علی حسن زاده

سعید احمد عباسی

ترکیب ابتدایی تیم ملی ازبکستان

روشن الیبوف

اختیور روپیف

ایلهومجون هامروف

خوسنیدین نیشونوف

داورون چوریف

کارت زرد:

رحمت اف ۲۴

شرح گل ها:

ایران ۱ - ازبکستان ۰ (علی حسن زاده ۱): پاس حمید احمدی و شوت غیر قابل مهار علی حسن زاده با پای چپ خیلی زود تیم ملی ایران را به گل رساند.

ایران ۲ - ازبکستان ۰ (مهدی جاوید ۵): ارسال کرنر فرهاد فخیم از روی نقطه کرنر در تیر دو به مهدی جاوید رسید و این بازیکن با یک شوت روی پای چپ توپ را به طاق دروازه حریف روانه کرد تا اختلاف دو برابر شود.

ایران ۲ - ازبکستان ۱ (خوسنیدین نیشونوف ۹): پس از برخورد توپ به تیرک دروازه ایران خوسنیدین نیشونوف با یک جایگیری مناسب در ریباند گل اول تیمش را به ثمر رساند.

ایران ۳ – ازبکستان ۱ (سعید احمد عباسی ۱۶): روی یک ضد حمله سریع، سعید احمد عباسی با یک فرار عالی و استفاده از قدرت بدنی بالا از سمت راست یک نفوذ انجام داده و با شوتی زمینی پای راست خود گل سوم را برای ایران به ثمر رساند.

ایران ۳ – ازبکستان ۲ (دلشاد رحمت اف ۱۷): روی جایگیری اشتباه فرهاد فخیم، دلشاد رحمت اف از روی ضربه آزاد به راحتی دروازه ایران را در حالی باز کرد که صمیمی برای بستن زاویه از دروازه بیرون آمده بود.

ایران ۳ – ازبکستان ۳ (دلشاد رحمت اف ۱۷): روی شلوغی خط دفاعی تیم ملی ایران اختیور روپیف با پاس هامروف دروازه خالی را باز کرد تا کار مساوی شود.

ایران ۴ – ازبکستان ۳(فرهاد توکلی): روی حرکت انفرادی دیدنی اولاد قباد و پاس در عرض زیبای او به سمت چپ فرهاد توکلی با یک بغل پای دقیق بازهم ایران را از حریف پیش انداخت.

ایران ۵ – ازبکستان ۳(سعید احمد عباسی ۲۲): روی پاس هوشمندانه حسن زاده در آستانه اوت شدن توپ، سعید احمد عباسی با یک والی دیدنی گل پنجم را برای ایران به ثمر رساند.

ایران ۶ - ازبکستان ۳ (مهدی جاوید ۲۵): اسماعیل پور روی یک ضربه آزاد توپ را برای مهدی جاوید کاشت و این بازیکن با شوتی زمینی و سرکش گل ششم را برای ایران به ثمر رساند.

ایران ۶ - ازبکستان ۴ (رحمت اف ۲۸): صمیمی در موقعیت تک به تک ضربه المورودوف را به زیبایی مهار کرد اما رحمت اف در ریباند دروازه را باز کرد.

ایران ۷ - ازبکستان ۴ (علی حسن زاده ۲۹): دروازه بان تیم ازبکستان که برای حمله تا میانه زمین جلو آمده بود یک پاس اشتباه داد که تنبیه آن ضربه دقیق علی حسن زاده از زمین خودی بود که به آرامی درون دروازه جای گرفت.

ایران ۸ - ازبکستان ۴ (مسلم اولاد قباد ۳۰): اولاد قباد در میانه میدان صاحب توپ شد و با یک حرکت انفرادی زیبا در موقعیت تک به تک با دروازه بان قرار گرفته و با ضربه ای دقیق گل هشتم را برای ایران به ثمر رساند.

ایران ۸ - ازبکستان ۵ (هامروف ۳۱): سیستم ۵ نفره ازبک ها بالاخره نتیجه داد و هامروف گل پنجم را روی یک کار تمرین شده در دهانه دروازه ایران به ثمر رساند.

ایران ۸ - ازبکستان ۶ (خوسنیدین نیشونوف ۳۳): روی یک حرکت مشابه با گل پنجم، ازبک ها گل ششم را وارد دروازه ایران کردند؛ طی این حرکت خوسنیدین نیشونوف با یک ضربه چیپ دروازه صمیمی را باز کرد.

ایران ۹ - ازبکستان ۶ (سعید احمد عباسی ۳۷): بازهم ملی پوشان ایران از ۵ نفره شدن ازبکستان استفاده کردند و این بار سعید احمد عباسی روی یک توپگیری و فراری عالی توپ را به گوشه دروازه روانه کرد.

ایران ۹ - ازبکستان ۷ (رحمت اف): روی پاس دقیق چوریوف، رحمت اف که در دهانه دروازه بدون مزاحم حضور داشت، توپ را با یک اشاره کوچک به گل تبدیل کرد.

در حاشیه

* حسین طیبی به دلیل آسیب دیدگی برای چهارمین بازی پیاپی در فهرست تیم ملی ایران مقابل ازبکستان حضور ندارد.

*علیرضا صمیمی که در دقیقه دوم بازی دوم تیم ملی از زمین بازی اخراج شد و در بازی با آرژانتین هم غایب بود امروز به دروازه تیم ملی بازگشته است.

*تیم ملی فوتسال ایران امروز با لباس دوم خود (یکدست قرمز) بازی می کند.

*در ششمین دقیقه از بازی یک صحنه مشکوک به پنالتی برای ازبکستان رخ داد که داور پس از بررسی صحنه در VAR برخورد توپ به دست فخیم را خطا تشخیص نداد تا این بار VAR به نفع ایران باشد.

*اندک هواداران دو تیم که در محل برگزاری مسابقه حضور دارند بر سر تشویق تیم هایشان، کری جالبی به راه انداخته اند که به هیجان کار افزوده است.

* ازبکستان از اواسط نیمه دوم با ۵ نفره کرده در پی کم کردن فاصله خود با ایران است.

* سرمربی ازبک ها بعد از اشتباه دروازه بان این تیم که منجر به گل هفتم ایران شد به شدت به بازیکن خود توپید.

*ناظم الشریعه به دلیل استرس بالای کار، هماهنگ با جریان بازی در حال جنب و جوش در کنار خط است.

منبع: ورزش ۳

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...