|
کدخبر: 326802

چه کسانی به حساب های بین المللی نیاز دارند

امروزه با افزایش ارتباطات میان افراد و شرکت های خارجی، بسیاری از متخصصان در حوزه های مختلف دارای پروژه های خارجی و بین المللی هستند؛ اما مشکلی که برای اکثر این افراد رخ می دهد، محدودیت هایی است که ایران با آن مواجه است. پرداخت از سمت کشور های خارجی برای متخصصان داخل ایران کار چندان راحتی نیست؛ چرا که آنها نمیتوانند به حساب های بین المللی دسترسی داشته باشند. حال برای رفع این مشکل شرکت ها و افراد گوناگونی در حوزه پرداخت های خارجی در داخل و خارج ایران فعالیت می کنند که از طریق آنها می توان تمامی تراکنش های مالی خارجی را به سرانجام رساند. البته باید به این نکته نیز توجه داشت که این شرکت های واسطه کارمزد قابل توجهی را از افراد می گیرند. حال برای حل این مشکل چه کاری می توان زد؟ ما در این مقاله قصد داریم تا به این نیاز و دغدغه اکثر افراد پاسخ دهیم.

چه کسانی به حساب های بین المللی نیاز دارند؟

انواع حساب های بین المللی کدامند؟

از آنجایی که در کشور های خارجی حساب های بین المللی مختلفی وجود دارد،افراد باید قبل از هر کاری اقدام به جمع آوری اطلاعات درخصوص هریک از حساب ها نمایند و سپس به افتتاح حساب با توجه به نیازشان اقدام کنند. انواع حساب های بین المللی حساب های بین المللی ارزی حسابی است که افراد میتوانند از طریق آن تراکنش های بین المللی مثل انتقال پول به خارج، خرید از سایت های خارجی، خرید بلیط هواپیما، رزرو هتل های خارجی، پرداخت های خارجی و استفاده از خدمات آنلاین، خرید دوره های خارجی و.... را بدون نیاز به واسطه ها و به صورت آنی انجام دهند.

انواع حساب های بین المللی عبارت اند از:

 • حساب وایز
 • پایر
 • پی پال
 • مستر کارت
 • اسکریل

 از آنجایی که تمامی افراد از انواع حساب های بین المللی از جمله حساب وایز و پی پال اطلاعات کافی ندارند، نمی دانند که برای دغدغه های پرداخت شان از کدام حساب می توانند استفاده کنند.

کاربرد اصلی حساب بین المللی حساب های بین المللی چیست؟

یکی از اصلی ترین منابع ارزی به حساب می آید که متخصصان می توانند برای ذخیره پول هایشان به صورت ارزی اقدام به افتتاح حساب های خارجی نمایند. از دیگر کاربرد های اصلی این نوع حساب ها، امکان پرداخت بدون شماره کارت، یا شماره حساب می باشد. اگر شما هم یکی از افرادی هستید که با مشکل پرداخت ارزی از سمت شرکت های خارجی مواجه شده، می توانید با افتتاح و شارژ حساب وایز از سمت شرکت مقصد این کار را به راحتی انجام دهید.

کاربرد اصلی حساب وایز

 مزایای استفاده از حساب های خارجی

 جدا از قابلیت هایی که حساب های خارجی در سفر به کشور های اروپایی و دارند، دارای مزایای بسیاری است که این مزایا عبارت اند از:

 • دسترسی آسان و راحت بدون مراجعه به بانک
 • امکان دسترسی راحت به سایر حساب های بین المللی
 • امنیت بیشتری را برای مشتریان خود فراهم آورده است
 • در تمامی خرید های آنلاین از سایت های خارجی می توان از آن استفاده کرده اما باید توجه داشته باشید که امکان ارسال محصول به ایران از کشور های دیگر وجود ندارد
 • این حساب ها پاداش و تخفیف های مناسبی را برای مشتریان خود در نظر دارد

چگونه از حساب های بین المللی استفاده کنیم؟

متخصصان می توانند از طریق سایت https://farakonesh.org/ اقدام به افتتاح حساب بین المللی نمایند. برای افتتاح حساب شما نیاز به ارسال برخی از اطلاعات شخصی دارید. که پس از ارسال بعد از گذشت ۴۸ الی ۷۲ ساعت می توانید حساب های بین المللی را تحویل بگیرید. متخصصان و افرادی که دارای پروژه و یا کسب و کار خارجی هستند می توانند از حساب بین المللی وایز جهت دریافت و انتقال پول به خارج استفاده نمایند.

حساب ارزی چیست و چه کاربردی دارد؟

حساب ارزی یکی از حساب های پر کاربرد در ایران است که افراد از طریق آن می توانند تراکنش های مختلفی را انجام دهند. از آنجایی که به علت تحریم ها نمی توان از حساب های داخل ایران استفاده کرد، متخصصان و صاحبان کسب و کار که با شرکت های خارجی در ارتباط هستند از طریق حساب های ارزی اقدام به انجام پرداخت های خود می کنند. همچنین آنها نیازی به مراجعه مستقیم به بانک های خارجی ندارند و می توانند بدون دغدغه پرداخت های شان را انجام دهند. البته روز های هفته به علت متفاوت بودن تعطیلات با خارج از ایران، ممکن است برخی از پرداخت ها ۴۸ ساعت به طول بیانجامد. چرا که شنبه و یکشنبه در کشور های خارج تعطیل رسمی بوده اما در ایران روز های کاری به حساب می آیند. متخصصانی که به صورت پروژه ای و دورکاری با کسب و کار های خارجی کار می کنند با داشتن این نوع حساب دیگر نیازی به انجام پرداخت هایشان به سایر افراد ندارند. یکی دیگر از مزایای استفاده از حساب بین المللی وایز، افتتاح حساب به صورت آنلاین است. شما با این کار دیگر نیازی به مراجعه حضوری به بانک ندارید، همچنین پاسپورت ایران مورد قبول این شبکه بانکی است. جالب است بدانید که وایز یکی از راحت ترین حساب های بانکی بین المللی است که اکثر متخصصان و شرکت ها از آن استفاده می کنند

سخن پایانی

در این مقاله ما موارد مختلفی که مربوط به حساب های خارجی و بین المللی بود را بررسی کردیم تا اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. در نتیجه گیری پایانی می توان گفت، متخصصان با بهره گیری از حساب وایز می توانند بدون دغدغه پروژه های خارجی بگیرند و با ارائه حساب شان به شرکت مقصد نگران پرداخت دستمزد نباشند. همچنین پس از واریز دستمزد شان به حساب می توانند از طریق سایت های ایرانی که درآمد های ارزی را نقد می کنند و صرافی های معتبر اقدام به نقد نمودن ارز خود نمایند. در صورت تمایل افراد به افتتاح حساب، می توانند از طریق سایت های داخلی این مراحل را انجام داده و پس از دریافت حساب، تراکنش های مالی شان را مدیریت نمایند و دیگر نیازی به وابسطگی به شرکت های انجام خدمات ارزی ندارند.

نویسنده: رپورتاژ

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  سایر رسانه ها