کدخبر: 52146

عرب: برانکو قرارداد دارد و قرار نیست برود!

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس به خبرورزشی گفت: بازیکنان پرسپولیس بیش از ۸۰ تا ۹۰ درصد از مطالبات خود را دریافت کرده‌اند و بقیه هم، به زودی پرداخت خواهد شد.

گسترش نیوز - ایرج عرب مدیرعامل باشگاه پرسپولیس تلاش می‌کند تا شرایط بهتری برای این تیم بسازد. او حالا به دنبال ساختن وضعیت مناسب برای تیمش است و تقریباً هر روز، یکی، دو ساعت را در وزارت ورزش و جوانان سپری می‌کند. با عرب در این روز‌های حساس قبل از بازی با پارس جنوبی جم به گفتگو پرداختیم.

Arab.jpg

*وضعیت باشگاه و تیم را چطور ارزیابی می‌کنید؟ کار‌ها را پیش می‌بریم و سعی داریم تا شفافیت زیادی در کارمان باشد. البته این به معنای انتشار قرارداد‌ها و فعالیت‌های مالی نیست، فقط اینکه بعد از هر اتفاقی که رخ می‌دهد، گزارش کاملی به هواداران می‌دهیم تا خیال‌شان راحت شود.

*مشکل بزرگ پرسپولیس در حال حاضر چیست؟ ما مشکل بزرگی نداریم. اتفاقاً طی دو هفته گذشته توانستیم دو مرتبه، حساب بازیکنان را شارژ کنیم، اما باید با این مسئله بجنگیم که هزینه‌های‌مان مدام بالا می‌رود ولی درآمدمان ثابت است. قراردادی که به دلار در سال قبل منعقد شده، حالا به بیش از دو برابر رسیده و این وضعیت ما را آزار می‌دهد ولی خوشبختانه بابت هر مشکلی، راهکاری هم در ذهن داریم و مطمئناً نمی‌گذاریم پرسپولیس تحت فشار قرار بگیرد.

*شما در مصاحبه‌ای گفتید تنها ۱۹ میلیارد تومان به حساب باشگاه واریز شده. این موضوع صحت دارد؟ به نظر می‌رسید بیش از ۳۵ میلیارد تومان به پرسپولیس تعلق گرفته باشد! بله متأسفانه برخی فکر می‌کنند درآمد ما از رسیدن به فینال لیگ قهرمانان آسیا، ۲ میلیون دلار است در حالی که یک میلیون و ۶۵۰ هزار دلار به دست ما رسید و آن زمان هم دلار حدود ۱۱ هزار تومان بود. یعنی نزدیک ۱۹ میلیارد تومان به باشگاه آمد. بیشتر از این، چیزی به حساب باشگاه اضافه نشد. باشگاه در سال حدود ۱۲۰ میلیارد تومان هزینه دارد و درآمد در سال حدود ۶۰ میلیارد تومان است.

*دوباره بحث خصوصی شدن باشگاه مطرح است. چه نظری در این مورد دارید؟ متأسفانه بار‌ها برای خصوصی‌سازی باشگاه اقدام شد، اما هنوز این ایراد بزرگ مرتفع نشده و تا وقتی به سمت خصوصی‌سازی نرویم، اوضاع بهتر از این نمی‌شود. در شرکت‌های دولتی درآمد به حساب خزانه واریز می‌شود و با طی مراحل اداری هزینه می‌شود. باید ارز را از خارج کشور بگیرید و بیاورید و آن را در سیستم دولتی به فروش برسانید و در ادامه برای تأمین هزینه‌های ارزی خودتان، ارز را با قیمت آزاد خریداری کنید. این را قانون می‌گوید و ما هم مجبوریم انجام دهیم.

*تسویه حساب نهایی با بازیکنان انجام شده؟ بازیکنان پرسپولیس بیش از ۸۰ تا ۹۰ درصد از مطالبات خود را دریافت کرده‌اند و بقیه هم، به زودی پرداخت خواهد شد. پول برانکو هم تنها با ۲۰۰ هزار دلار دیگر تسویه می‌شود.

*هنوز هم خبر‌هایی مبنی بر جدایی برانکو از پرسپولیس شنیده می‌شود. این مربی می‌ماند یا نه؟ این موضوع را بار‌ها گفتم که برانکو با باشگاه قرارداد دارد و می‌ماند. خودش علاقه‌مند به ادامه همکاری است و ما هم تمام خواسته‌هایش را برآورده کردیم که فکر جدایی نکند. به هیچ‌وجه ما موافق جدایی برانکو نیستیم و می‌دانیم که می‌ماند.

*نظرتان در مورد بازی با پارس جنوبی جم چیست؟ می‌توانستیم در تهران و مقابل ماشین‌سازی کار را تمام کنیم، اما بدشانسی و از دست رفتن موقعیت‌های گلزنی، اجازه این کار را نداد. حالا هم چیزی فرق نکرده و می‌توانیم با کسب برد در شهر جم، قهرمان شویم. این موضوع را قبلاً هم گفتم که پرسپولیس را قهرمان لیگ بدانید.

*و حواشی اخیر که بعد از بازی‌های هفته قبل شروع شد... من هیچ صحبتی در این مورد ندارم.

*چه برنامه‌ای برای پاداش قهرمانی دارید؟ بگذارید ما کار‌ها را پله پله پیش می‌بریم. ان‌شا‌ءا... در ابتدا، قهرمانی را رقم بزنیم و بعد از آن به فکر سایر کار‌ها باشیم.

*یک‌سری شایعات هم در مورد جدایی یاران تیم و جذب بازیکنان جدید به گوش می‌رسد. این اخبار را تأیید می‌کنید؟ ما حداقل سه و حداکثر چهار بازی دیگر در پیش داریم و از حالا، اصلاً نمی‌توانم در خصوص آینده حرف بزنم. در ابتدا باید ببینیم نظر برانکو چیست و طبق برنامه او، کار‌ها را پیش می‌بریم.

*صحبت‌های شما در مورد دلسوزی برای مدیرعامل استقلال هم به شدت جنجالی شد! البته سوءبرداشت صورت گرفته بود. منظورم این بود که استقلال هم مثل ما دولتی است و مشکلاتی شبیه یکدیگر داریم که در گیر و دار با آن‌ها هستیم وگرنه رقابت‌مان که همیشه به قوت خودش باقی می‌ماند. منظورم دقیقاً این بود.

منبع: خبرورزشی

ارسال نظر