|

بخوانید :

کدخبر: 295562

خطر از بیخ گوش این پرسپولیسی ها گذشت!

پرسپولیس در حالیکه ۸ بازیکن یک اخطاره داشت، بدون تلفات به دربی رسید.

ورزش خطر از بیخ گوش این پرسپولیسی ها گذشت!

بعد از شروع خوب در لیگ و قهرمانی در نیم فصل اول لیگ برتر، پرسپولیس وارد بحران شد و چند هفته جهنمی را سپری کرد. اختلاف امتیاز ایجاد شده با سپاهان و استقلال از بین رفت، صدر به سپاهان و رتبه دوم هم به استقلال رسید تا یحیی و تیمش شدیدترین انتقادات و فشارها را تحمل کنند. شکست خانگی مقابل سپاهان در بازی آخر سال قبل، مثل آب سردی بود که روی پیکره پرسپولیسی‌ها ریخته شد.

نا امیدی در چشم همه بازیکنان و کادرفنی پرسپولیس موج می زد ولی با شروع سال جدید و فصل بهار همه چیز به یکباره تغییر کرد. ۷ پیروزی در لیگ و ۲ برد در جام حذفی باعث شد تا یحیی و تیمش به مقام قهرمانی لیگ برتر برسند و در جام حذفی هم حالا فینالیست هستند و بعید نیست بتوانند دومین جام این فصل را هم مال خود کنند. پرسپولیس درحالی همه بازی خود در سال جدید را با برد پشت سر گذاشت و به قهرمانی رسید که از همان بازی اول تعداد زیادی از بازیکنان این تیم ۳ اخطاره و در آستانه محرومیت بودند.

ستاره‌هایی که غیبت هر کدام از آن‌ها می توانست ضربه بزرگی به پرسپولیس بزند و حتی آن‌ها را از جام قهرمانی دور کند. شاگردان گل محمدی در همه بازی‌ها با تمرکز حداکثری به زمین رفتند و در کمال تعجب هیچ تلفاتی تا پایان فصل نداشتند. پرسپولیسی‌ها آنقدر با دقت فوتبال بازی می کردند که خودشان را در معرض اخطار قرار نمی دادند. نه خبری از اعتراضات بی مورد به داور بود و نه خطاهای تاثیرگذار که داور مجبور به استفاده از کارت زرد شود. ماجرا وقتی عجیب می شود که این اتفاق در جام حذفی هم تکرار شد.

پرسپولیس قبل از بازی مقابل هوادار ۸ بازیکن تک کارته داشت و اگر هر کدام از این نفرات اخطار می گرفتند، دربی را در فینال جام حذفی از دست می دادند. علیرضا بیرانوند، گئورگی گولسیانی، مرتضی پورعلی گنجی، دانیال اسماعیلی فر، وحید امیری، میلاد سرلک، مهدی ترابی و عیسی آل کثیر، ۸ ستاره پرسپولیس بودند که در خطر محرومیت از بازی فینال قرار داشتند. همه این نفرات جزو بازیکنان اصلی و فوق العاده تاثیرگذار این تیم بودند که به سلامت از بازی با هوادار هم عبور کردند و پرسپولیس بدون تلفات راهی بازی پایانی شد.

کاری که پرسپولیسی‌ها در این هفته‌های پایانی لیگ و جام حذفی کردند، کاری نبود که مشابه آن را قبلا دیده باشیم. اتفاقی خاص که فقط از تیم‌هایی برمی آید که فوق العاده با تمرکز بالا و با دقت زیاد فوتبال بازی کنند. یحیی و تیمش نشان دادند استاد این کار هستند و از برای رسیدن به هدفشان از پیچ‌های بسیار سختی عبور خواهند کرد. 

منبع: خبر ورزشی

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...