|

بخوانید :

کدخبر: 273709

ادعای مربی سابق استقلال درباره کمک به ساپینتو

مربی اسبق استقلال گفت: من در کار مربیگری انگشت کوچک ساپینتو هم نمی شوم اما میتوانم اطلاعاتی در رابطه با فوتبال ایران به او بدهم که قطعاً به دردش می خورد.

ورزش ادعای مربی سابق استقلال درباره کمک به ساپینتو

علی چینی، بازیکن و مربی اسبق استقلال درباره اتفاقات پایان بازی قبلی استقلال مقابل پیکان و صحبت‌های سرمربی این تیم تهرانی در کنفرانس خبری اظهار داشت: من از مجتبی حسینی دلگیرم! ما با هم در ذوب آهن هم تیمی بودیم اما نباید این حرفها را در رابطه با استقلال میزد. او طوری در رابطه با عملکرد تیمش مقابل استقلال حرف زد که به نظر می رسید باید با نتیجه ۷ بر صفر برنده می شدند!

وی افزود: آقای حسینی که با آن حالت خاص در کنفرانس می نشینی، سینه ات را جلو میدهی و پاهایت را باز میکنی، فوتبالی که تیم شما بازی می کند سبک نیست بلکه روشی برای از بین بردن زیبایی های این ورزش در مملکت است. اینکه شما دائم از لب خط به بازیکنانت دستور بدهی جمع بازی کنید یا به تمیروف بگویی برگرد عقب و همه زیر توپ بزنید، سبک نیست، این ضد فوتبال است. فوتبال این است که شما تلاش کنید به حریف تان گل بزنید نه اینکه تلاش کنید گل نخورید.

بازیکن استقلال اضافه کرد: درست است که دفاع بخشی از مسابقه است اما همه فوتبال نیست. ساکت الهامی که خیلی ها به نوع تفکراتش انتقاد می کنند با تیمش مقابل پرسپولیس به میدان رفت و فوتبال بازی کرد و البته سه گل هم خورد اما تلاشش را انجام داد تا تیمش گل بزند. متاسفانه یک تعداد از مربیان در لیگ ایران، فوتبال را از بین برده اند. لطفاً این تفکر را از ذهنتان پاک کنید. ضمناً این قدر بابت گرفتن یک مساوی از استقلال احساس غرور نداشته باشید.

چینی افزود: سرمربی استقلال در اروپا کارکرده و یکسری مسائل را نمی داند. مثلاً تجربه این را ندارد که اگر یک تیم جلویش بایستد و ۱۰ نفره دفاع کند و در نقطه مقابل او نتواند تاکتیک هایش را برای گلزنی اجرا کند چه تصمیمی باید بگیرد. آقای ساپینتو، به شما پیشنهاد می‌دهم مقابل چنین تیم‌هایی سیستم معروف علی اصغری را پیاده کنید. یعنی شوت از راه دور را در دستور کار استقلال قرار بدهید. من کاملاً می دیدم که ساپینتو کنار خط هنگ کرده است.

وی خاطر نشان کرد: در بعضی مسابقات مقابل تیم هایی مثل پیکان یا ذوب آهن شما نباید بازی مستقیم را در دستور کار استقلال قرار بدهید. تیمی که داخل هجده قدم خودش چسبیده و دائم دستور "به هم نزدیک شوید" را اجرا می کند باید با سبک علی اصغری به مضافش رفت. فرهاد مجیدی هم سال قبل در مواجهه با چنین تیم‌هایی روش بازی استقلال را تغییر می داد، چون او با فوتبال ایران آشنا بود ولی متاسفانه ساپینتو فوتبال ایران را نمی شناسد. ما باید به او کمک کنیم و راه و چاه را نشانش بدهیم.

چینی توضیح داد: در چنین مواقعی باید توپ ها از کناره ها ارسال شوند اما نباید همه به سمت تیر دوم بروند و آنجا بایستند. مثلاً مهدی قائدی با قد کوتاهش نباید در تیر دو بایستد بلکه باید تیره یک باشد و توپ ها را قطع کند. مسلم است که مدافعان حریف زودتر از مهاجمان ما توپهای ارسالی را برمیگردانند.

مربی اسبق استقلال ادامه داد: وقتی همه حریفان استقلال میدانند توپها به یامگا ختم می شود چرا ما اصرار داریم که از جناح راست حمله کنیم؟ کمی هم بازی را با مهاجم نوک و یا جناح چپ شروع کنیم. متاسفانه در همه بازی های اخیر بار هجومی استقلال از جناح راست بوده و طبیعی است که مربیان حریف این موضوع را متوجه شده اند، برای همین هم نمی گذارند یامگا کاری انجام بدهد، در حالی که با بردن توپ به چپ یا نفوذ از عمق می توان حریف را گیج کرد.

چینی در واکنش به این موضوع که سرمربی پرتغالی گفته بازیکنان قدیمی استقلال اگر دانشی از تیم او ندارند درباره این تیم صحبت نکنند گفت: با احترام کامل به سرمربی استقلال که یک مربی با دانش و سطح بالای اروپایی به شمار می رود من در کار مربیگری خودم را انگشت کوچک او هم نمی دانم اما حداقل می توانم به لحاظ فوتبالفارسی یا فوتبال ایرانی اطلاعاتی در اختیارش قرار بدهم که در مواجهه با تیم هایی مثل پیکان به دردش میخورد. یکی باید این موضوعات را پیش از هر مسابقه به او یادآور شود. او که تقصیری ندارد و نمی تواند یک نیم فصل را پشت سر بگذارد تا تک تک مربیان و تفکرات شان را بشناسد.

 

منبع: خبر ورزشی

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...