|
کدخبر: 199307

تمجید مربی سرشناس پرتغالی از طارمی

اعتماد سرجیو کنسیسائو به ظرفیت های بالا و خلاقیت این بازیکن ایرانی سرانجام نتیجه داد: هیچ مهاجمی در لیگایتمجید مربی پرتغالی از طارمی/مهاجمی با توانایی فوق العاده خلق موقعیت پرتغال توانایی خلق این همه فرصت گلزنی را ندارد!

ورزش تمجید مربی سرشناس پرتغالی از طارمی

مهاجمی با توانایی خلق موقعیت؛ تصویری بود که سرجیو کنسیسائو در زمان ورود این بازیکن ایرانی به پورتو در ذهن داشت. کنسیسائو با مشاهده توانایی های این بازیکن، نه تنها وظیفه مهاجم تمام کننده و گلزن بلکه نقش بازیکن رابط و رهبری تیم را نیز به او سپرده است. اعتقاد قابل توجه این مربی در طول فصل گذشته به این بازیکن در لیگ امسال پرتغال کاملا نتیجه داد، بطوری‌ که می توان گفت هیچ مهاجم یا سانتر فورواردی در لیگ پرتغال قادر به ایجاد موقعیت گلزنی بیشتر از این بازیکن ایرانی نیست!

طارمی تبدیل به رهبر پروژه ارسال پاس گل برای سایر بازیکنان شده است. نقشی که زمانی بازیکنانی همچون یارمچوک، ابل رویز و گونسالو راموس و سایر بازیکنان بعهده داشند. اما تفاوت برجسته طارمی با بازیکنان یاد شده، ایجاد و خلق موقعیت های عالی تر و پاس های نمونه به داخل محوطه جریمه است. او وظیفه انتقال توپ و دادن پاس نهایی به مهاجم دیگر یعنی تونی مارتینز را نیز بخوبی انجام می دهد.

این عملکرد او با الگوی خاص حرکتی و جابجایی های این بازیکن ایرانی در زمین پیوند خورده است. با توجه به ویژگی های تکنیکی (مهارت تکنیکی و ظرفیت بالای استفاده از بدن) و فیزیکی (برهم زدن نظم تیمی حریف و پیشروی)، حرکات حمایتی او در عقب و جلو زمین و پاس های خطی همیشه در حرکات او مشاهده می شود.

طارمی روز یکشنبه به دنبال زدن اولین گل خود در دربی مقابل اسپورتینگ است، او تا به حال موفق به گلزنی به اسپورتینگ نشده گرچه بارها با ریوآوه مقابل این تیم موفق به گرفتن پنالتی شده است.

در دو بازی که تیم ملی فوتبال ایران برای بازی های مقدماتی جام جهانی انجام داد، این مهاجم باشگاه پورتو دو پاس گل داد و یک بار گلزنی کرد. در بازی اول، در نتیجه یک بازی ترکیبی در داخل محوطه جریمه تیم حریف درحالی که پشت به درواره بود، او پاس گل داد. پاس گل دیگر او نیز در بازی دوم و با یک حرکت عمقی و یک پاس قطری بلند دقیق از جناح چپ بود. گل او نیز با جا گذاشتن سه مدافع حریف و عبور دادن توپ از میان پاهای دروازه بان عراق به ثمر رسید.

منبع: اخبار ورزشی

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...