|
کدخبر: 178518

چرا شماره بازیکنان پرسپولیس در تیم ملی عوض شد؟

پوشیدن پیراهن بازیکن مصدوم تیم ملی از سوی بازیکنی که به تازگی به اردو دعوت شده است منع قانونی نداشت.

ورزش چرا شماره بازیکنان پرسپولیس در تیم ملی عوض شد؟

پس از مصدومیت وحید امیری در دیدار با بحرین کادر فنی از سرلک دعوت کرد به اردوی این تیم اضافه شود. سرلک در دیدار با کامبوج با شماره ۱۱ به میدان رفت. شماره‌ای که متعلق به وحید امیری بود.

فدراسیون فوتبال در مورد این که چرا سرلک از شماره وحید امیری استفاده کرده توضیحاتی ارائه کرده است:

با استناد به بند ۵ ماده ۲۴ آیین نامه برگزاری مسابقات جام جهانی شماره پیراهن‌ها می‌بایست از ۱ تا ۲۳ و به‌صورت پشت سر هم باشد. از آنجایی که بدلیل شیوع بیماری کرونا در ثبت اسامی بازیکنان طبق آخرین بخشنامه که از سوی کنفدراسیون صادر شد، فدراسیون‌ها می‌توانستند ۲۸ بازیکن در لیست ثبت کنند، پس از مصدومیت وحید امیری، میلاد سرلک که پیش از این در لیست کلی ثبت شده بود به لیست بازیکنان تیم در منامه اضافه شد. اما از آنجایی که طبق قانون نباید شماره پیراهن‌ها از عدد ۲۳ بیشتر باشد، شماره امیری به وی اختصاص یافت.

ذکر این نکته خالی از لطف نخواهد بود که اخطار با نام بازیکن ثبت می‌شود و نه شماره پیراهن وی، به عنوان مثال رحمان احمدی در تیم پرسپولیس دارای اخطار و محرومیت بود اما فصل بعد با سپاهان به میدان مسابقات لیگ قهرمانان آسیا رفت و به دلیل تخلف بازی سپاهان ۳ بر صفر شد. در حالیکه شماره پیراهن احمدی در سپاهان و پرسپولیس یک عدد نبود. در نتیجه اخطار روی اسم بازیکن ثبت می‌شود.

 

منبع: مهر

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...