|
کدخبر: 166796

یوفا کودتاگران سرمایه‌دار را تهدید کرد!

اتحادیه فوتبال اروپا تاکید کرد در رده مقابله با راه‌اندازی مسابقاتی تحت عنوان سوپر لیگ اروپا با لیگ‌های اروپایی متحد است.

ورزش یوفا کودتاگران سرمایه‌دار را تهدید کرد!

شب گذشته بعد از آنکه ۱۲ باشگاه انگلیسی، ایتالیایی و اسپانیایی از راه‌اندازی مسابقات سوپ لیگ اروپا در تابستان امسال خبر دادند، اتحادیه فوتبال اروپا با این اتفاق به شدت برخورد کرد.

این سازمان در بیانیه ایی اعلام کرد با کلیه لیگ‌های اروپایی در راه مقابله با این مسابقات، همسو است و به شدت برخورد می‌کند.

در بیانیه ایی که یوفا به همین خاطر منتشرکرد، عنوان شد:

یوفا، اتحادیه فوتبال انگلیس و لیگ برتر، فدراسیون فوتبال اسپانیا و لالیگا، فدراسیون فوتبال ایتالیا و لالیگا مطلع شده‌اند که چند باشگاه انگلیسی، اسپانیایی و ایتالیایی در نظردارند مسابقاتی که خود شکل داده، تحت عنوان سوپر لیگ برگزار کنند. اگر این اتفاق بیفتد، در کنار هم می‌خواهیم تکرار کنیم که ما، یوفا، اتحادیه فوتبال فوتبال انگلیس، لیگ برتر، فدراسیون فوتبال ایتالیا، لالیگا، فدراسیون فوتبال اسپانیا، لالیگا و در نهایت فیفا و تمام اعضایش، متحد خواهیم ماند تا این پروژه بدبینانه که براساس منافع شخصی چند باشگاه را متوقف کنیم. آن هم در زمانه‌ای که جامعه فوتبال بیش از هر زمان دیگری به همبستگی احتیاج دارد.

در بخش دیگری از این بیانیه عنوان شد: ما برای جلوگیری از این اتفاق، تمام تدابیر موجود در همه سطوح اعم از قضایی و ورزشی را در نظر خواهیم گرفت. فوتبال مبتنی بر مسابقات آزاد و شایستگی‌های ورزشی است. هیچ راه دیگری نمی‌تواند باشد. همانطور که قبلا توسط فیفا و شش کنفدراسیون اعلام شده بود، باشگاه‌های مربوطه از حضور در هر رقابت دیگری در سطح داخلی، اروپایی یا جهانی کنار گذاشته می‌شوند و حتی بازیکنان آن تیم می‌توانند از حضور در کلیه مسابقات ملی محروم شوند.

یوفا از باشگاه‌های آلمانی و فرانسوی به خاطر مشارکت نکردن در پروژه سوپرلیگ قدردانی کرد و در بیانیه‌اش قید کرد: ما از آن باشگاه‌های دیگر به خصوص آلمانی و فرانسوی تشکر می‌کنیم که از حضور در این پروژه خودداری کردند. ما از همه عاشقان فوتبال، هواداران، سیاستمداران می‌خواهیم که در صورت اعلام چنین پروژه‌ای با ما در مبارزه و برخورد با آن، همراه شوند.

 

منبع: فارس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...