|
کدخبر: 161950

رکورد دایی در خطر شکستن!

کریستیانو رونالدو ، تنها هفت گل با علی دایی فاصله دارد و در این سه بازی پیش رو این فرصت را دارد که این رکورد را از اسطوره فوتبال ایران بگیرد.

ورزش رکورد دایی در خطر شکستن!

کریستیانو رونالدو ، تنها هفت گل با علی دایی فاصله دارد و در این سه بازی پیش رو این فرصت را دارد که این رکورد را از اسطوره فوتبال ایران بگیرد.

هفت گل در سه بازی. این تعداد گلی است که کریستیانو رونالدو نیاز دارد تا در این فیفا دی عنوان بهترین گلزن بازی‌های ملی را به خود اختصاص دهد. مهاجم پرتغالی در طول دوران ورزشی‌اش در بازی‌های ملی ۱۰۲ گل به ثمر رساند و می‌خواهد هر چه زودتر به رکورد علی دایی با ۱۰۹ گل برسد. بامداد پنجشنبه بهترین فرصت است تا این اختلاف را کم کند. تیم ملی پرتغال در نخستین بازی‌اش در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به مصاف آذربایجان می‌رود. حریف‌های بعدی این تیم صربستان و لوکزامبورگ هستند.

پرتغال که در سال ۲۰۱۶ فاتح یورو شد، مدتی است به تیم سرسختی تبدیل شده است. این تیم از زوج برناردو و برونو فرناندس بهره می‌برد. همچنین گریرو و کنسلو در این تیم پا به توپ هستند و رونالدو را در خط حمله همیشه ژائو فلیکس یا دیگو ژوتا همراهی می‌کند. به همین خاطر منطقی است که فکر کنیم کریستیانو در مقابل یک حریف کوچک می‌تواند جشنواره گل به راه بیندازد و در این یک هفته به رکورد مورد نظرش دست یابد.

فرناندو سانتوس نمی‌تواند از دو مهره دفاعی خود یعنی په‌په و رویی پاتریسیو بهره ببرد. آن‌ها به دلیل آسیب دیدگی در فهرست قرار نگرفتند. به جای آن‌ها می‌تواند از گرانادا دوارته و رویی سیلوا بهره ببرد. دیدار پرتغال و آذربایجان به دلیل محدودیت‌های کرونایی به جای لیسبون در تورین ایتالیا برگزار می‌شود.

باید دید که در این سه بازی آینده رکورد علی دایی شکسته می شود یا خیر.

منبع: پارس-فوتبال
  • ناشناس ارسالی در

    او چندین سال بیشتر از علی دائی بازی کرده و بیش از 15 سال است که در تیم ملی پرتغ ال بازی میکند ولی دائی در مدت زمان کمتری به این رکورد دست یافته، در بازی با آذرب ایجان و صربستان نتوانست گلزنی کند و شاید بخواهد چند سال دیگر بازی کند. از نظر تع داد کلزنی در مدت زمان کمتر هنوز رکورد عل ی دائی فاصله زیادی با او دارد

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...