|
کدخبر: 148338

مسی در آستانه محرومیتی طولانی!

فینال سوپرکاپ اسپانیا برای لیونل مسی به بدترین شکل ممکن تمام شد. بارسا شکست خورد و مسی هم با مشتی که به بازیکن حریف زد کارت قرمز گرفت.

ورزش مسی در آستانه محرومیتی طولانی!

لیونل مسی نیمه نهایی سوپرکاپ اسپانیا برابر سوسیداد را به دلیل مصدومیت از دست داده بود. مشکل کشیدگی عضله پشت ران پای چپ مسی نزدیک بود او را از بازی فینال محروم کند اما در نهایت او توانست در تمرین روز گذشته و امروز بارسا شرکت کرده و خود را به فینال برساند.

مسی امشب از ابتدا برابر بیلبائو در میدان بود ولی کمتر نشانی از روزهای اوجش داشت. او که به وضوح کمتر می‌دوید و سعی می‌کرد به پای چپ خود فشار وارد نکند روی گل اول بارسا در دقیقه ۴۰ تاثیرگذار بود. روی ریباند ضربه او بود که گریزمان توانست گلزنی کند.

بیلبائو سپس کار را به تساوی کشاند ولی گریزمان بار دیگر بارسا را پیش انداخت. این پایان کار نبود و بیلبائو دقیقه ۹۱ توانست حساب کار را ۲-۲ کرده و همه چیز به وقت‌های اضافه کشیده شود.

بر خلاف تصورات، بیلبائو دقیقه ۹۵ روی شوت استثنایی اینیاکی ویلیامز توانست گل سوم را به ثمر برساند و بازی تا دقیقه ۱۲۰ با همین نتیجه ادامه داشت که لیونل مسی در یک صحنه بیرون محوطه جریمه بیلبائو کنترلش را از دست داد و بازیکن حریف را مضروب کرد.

صحنه ابتدا از دید خیل مانسانو داور بازی به دور ماند ولی از طریق وی‌ای آر به وی گوشزد شد که به کنار زمین برای بازبینی بیاید.

photo_۲۰۲۱-۰۱-۱۸_۰۲-۳۰-۰۲

در تکرار تصویر مشخص بود که مسی پس از یک نبرد تک به تک با ویالیبره زننده گل دوم بیلبائو او را از پشت با مشت مضروب کرده و سرنگون می‌کند. این خطای بدون توپ خشن از سوی مسی با کارت قرمز جریمه شد و او یک دقیقه پایانی را از دست داد. خطای مسی نشان از عجز و ناتوانی واضح او در دقایق پایانی داشت و یک نمایی واضح از وضعیت کنونی بارسلونا بود.

در هر صورت مسی راهی رختکن شد و بارسا هم بازی را ۳-۲ باخت تا نخستین جام فصل از دست برود. این خطای شدید غیرورزشی می‌تواند مسی را تا ۴ جلسه از همراهی بارسلونا محروم کند. او بازی با کورنیا در کوپا دل ری وم دو بازی لالیگا را از دست خواهد داد. بارسا در صورت صعود به یک هشتم نهایی کوپا دل ری مسی را در این مرحبه نیز در اختیار نخواهد داشت و در صورت حذف، مسی سه بازی لالیگا را از دست می‌دهد.

گفته می‌شود محرومیت مسی می‌تواند بین ۴ تا ۱۲ جلسه نیز باشد.

این نخستین بار بود که لیونل مسی در یک بازی رسمی برای بارسا اخراج می‌شد. او پیش از این دو بار با پیراهن تیم ملی آرژانتین با دریافت کارت قرمز، اخراج شده بود.

 

منبع: ورزش3

ارسال نظر