|
کدخبر: 121448

بعد از کشتی، والیبال هم جلوی کرونا ایستاد

لیگ برتر والیبال امروز در حالی شروع شد که سایه ویروس کرونا روی برخی تیم ها سنگینی می کند.

ورزش بعد از کشتی، والیبال هم جلوی کرونا ایستاد

لیگ برتر والیبال ایران در فصل ۹۹ از امروز (چهارشنبه) آغاز خواهد شد تا تیم‌ها تحت‌الشعاع کرونا به رقابت با یکدیگر بپردازند.

لیگ برتر والیبال فصل ۹۹ در حالی از امروز آغاز می‌شود که کاملا تحت تاثیر ویروس کرونا قرار دارد و با حرف و حدیث‌های فراوانی همراه است. در همین ابتدای کار تیم‌های پیکان تهران و هورسان رامسر از سازمان لیگ خواسته‌اند که بازی هفته نخست آنها لغو شود.

تیم پیکان با ۳ پاسور مبتلا به کرونا مواجه شده و برای دیدار اول خود، بازیساز در اختیار ندارد. بازی بدون پاسور برای هر تیمی غیرممکن است. محمد ترکاشوند، سرمربی تیم پیکان در این مورد گفت: «من متوجه اصرار فدراسیون برای برگزاری بازی نمی‌شوم. به چه قیمتی یک بازی والیبال باید برگزار شود؟ من هرگز روی جان بازیکنانم ریسک نمی‌کنم».

با این حال، پیکان برای عدم مواجهه با شکست فنی، مجبور است به آمل برود و با تیم هراز روبرو شود. بهروز عطایی، سرمربی تیم هراز هم معتقد است از همین ابتدای لیگ باید طبق قانون رفتار و برخورد شود، چون قانونمند بودن بهتر از بی‌قانونی است.

تست کرونای ۱۱ بازیکن تیم هورسان هم مثبت اعلام شده ولی این تیم طبق قانون سازمان لیگ با داشتن ۹ بازیکن سالم، باید به میدان برود. از این رو تیم تازه وارد به لیگ برتر با ۶ بازیکن و برای فرار از شکست فنی به تهران می‌آید تا با تیم مدعی سایپا رقابت کند.

دبیر کمیته برگزاری رویدادها و مسابقات فدراسیون والیبال درباره برگزاری دیدار سایپا و هورسان رامسر، گفت: «تیم‌های لیگ برتری ۲۰ بازیکن در اختیار دارند و تیم هورسان رامسر نیز ۹ بازیکن سالم در اختیار دارد و باید در دیدار هفته نخست خود حاضر شود. اگر این تیم برابر سایپا بازی نکند، با باخت فنی روبه‌رو خواهد شد».

در حالی که به گفته مربیان شاغل در لیگ،‌ تیم‌ها برای حضور مناسب در لیگ برتر به حدود ۲ ماه آماده سازی نیاز دارند،‌ تیم شهروند اراک که سابقه مالی روشنی هم ندارد در فاصله حدود یک هفته تا شروع لیگ با پرداخت مبلغ مورد نظر فدراسیون، وارد لیگ برتر شد. فدراسیون والیبال دلیل موافقت خود را استقبال تیم‌های دیگر و تلاش برای برگزاری حداکثری لیگ عنوان کرد که چندان موجه نیست.

در لیگ امسال، تیم‌های سایپا و شهرداری ارومیه با توجه به منابع مالی بیشتر،‌ بهتر از تیم‌های دیگر بازیکن جذب کردند و تیم‌های دیگر در مقابله با این خرید‌ها، تمرینات منسجم‌تر و منظم‌تری انجام دادند. به نظر می‌رسد که سایپا با برخی ستاره‌های تیم ملی و هدایت مصطفی کارخانه در کنار شهرداری ارومیه که همچنان پیمان اکبری را به عنوان سرمربی در اختیار دارد، مدعیان اصلی قهرمانی هستند. هوادارن تیم ارومیه امیدوارند در لیگ ۹۹ طلسم ناکامی خود را بشکنند و برای نخستین بار قهرمان لیگ شوند.

تیم‌هایی مثل سپاهان، سیرجان و شهداب یزد با حفظ انسجام تیمی خود، تمرینات خوبی را پشت سرگذاشته‌اند و به هیچ‌وجه نمی‌توان از آنها غافل شد. شاید اگر این تیم‌ها از حضور تماشاگران خود محروم نبودند، پیروزی بر آنها به ویژه در خانه، کار بسیار سختی بود.

هفته‌های نخست لیگ برتر به دلیل دوری چند ماه بازیکنان از شرایط مسابقه، تنها میدانی برای کسب آمادگی تیم‌ها خواهد بود و تیم‌ها پس از چند هفته، کیفیت خود را نشان خواهند داد.

 

منبع: تسنيم

ارسال نظر