|
کدخبر: 158270

برگزاری نمایشگاهی مهم برای توسعه اقتصادی ایران-ارمنستان

حضور جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان با نمایشگاه اختصاصی کلید خواهد خورد.

نمایشگاه برگزاری نمایشگاهی مهم برای توسعه اقتصادی ایران-ارمنستان

با توجه به شرایط خاص منطقه‌ای که متاثر از فضای سیاسی جدید مرتبط با جنگ کشور آذربایجان و ارمنستان بر سر منطقه مورد مناقشه قره‌باغ شکل گرفت آرایش جدیدی در همسایگی شمالی کشورمان ایجاد شد. به طوریکه ارمنستان ارتباط تجاری خود را با ترکیه کاملاً متوقف کرده و علاقمند است کالاهای مورد نیاز را از ایران تامین کند. از طرف دیگر در چند سال گذشته کالاهای ایرانی توانسته با ارتقا کیفیت جایگاه خود را در ارمنستان پیدا کند. لیکن این تجارت بصورت منظم و مستمر صورت نمی‌پذیرد و بیشتر توسط واسطه ها شکل می گیرد.

 پس از توصیه وزارت امور خارجه و صمت مبنی بر افزایش تعامل با این کشور، شرکت سهامی نمایشگاه جمهوری اسلامی ایران با برپایی نمایشگاه اختصاصی در آن کشور بار دیگر این موضوع را اثبات خواهد کرد که نمایشگاه بهترین ابزار جهت افزایش روابط تجاری و صادرات است و با برگزاری نمایشگاه و نمایش کالا و خدمات ایرانی، شرایط و بستر حضور شرکت های برتر و برند را در خرداد ماه سال آتی مهیا می کند و شاهد نقطه عطفی در ارتباطات و تعاملات دو جانبه کشور خواهیم بود.

همزمان با برگزاری این نمایشگاه، مقامات اقتصادی و سیاسی نیز حضور خواهند داشت و جلسات و مذاکرات بین تجار ایران و کشور هدف را هدایت و راهبری خواهند کرد.

حمیدرضا آملی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاه بین المللی جمهوری اسلامی و مدیر پروژه نمایشگاهی ایران در ایروان در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: این رویداد با همکاری سفارت محترم جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان و سفارت ارمنستان در تهران، اتاق‌های بازرگانی، سازمان توسعه تجارت، اتاق تعاون ایران ، وزارت نیرو به عنوان رئیس کمیسیون مشترک و تشکل های بخش خصوصی به عنوان شورای سیاست گذاری این رویداد را راهبری خواهند کرد.

آملی گفت: در مذاکرات بعمل آمده با شرکت نمایشگاهی ارمنستان (Yervan Expo) و اتاق بازرگانی طرف مقابل تمایل خود را به افزایش همکاری با کشورمان ابراز کردند و قرارداد همکاری با حضور وابسته اقتصادی سفارت ج.ا.ایران امضا شد.

 زمان برپایی این نمایشگاه در اواسط خرداد ماه سال ۱۴۰۰ خواهد بود.

نمایشگاه-اختصاصی-ایران-در-ارمنستان

 

منبع: روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاه ها

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...