|
کدخبر: 143226

اختصاصی گسترش نیوز از نشست مدیر روابط عمومی نمایشگاه بین المللی ایران:

اهمیت ویژه انعکاس خبری نمایشگاه ها در ۳ مقطع زمانی

امروز نشست صمیمانه اصحاب رسانه با مدیر روابط عمومی نمایشگاه بین المللی ایران برگزار شد.

نمایشگاه اهمیت ویژه انعکاس خبری نمایشگاه ها در ۳ مقطع زمانی

حمیدرضا آملی، مدیر روابط عمومی نمایشگاه بین المللی جمهوری اسلامی ایران در نشست با اصحاب رسانه اظهار کرد: بنا بر این است در مقطعی که حضور دارم فضا به صورت خرد جمعی و تعاملی باشد. بخشی از کار مربوط به ما و بخشی دیگر مربوط به اصحاب رسانه است. در بحث رسانه انعکاس خبری نمایشگاه ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی ادامه داد: از نظر زمان بندی سه زمان را برای بحث های رسانه ای داریم که مربوط به قبل، حین و بعد از برگزاری نمایشگاه ها می‌شود. در کشورهای خارجی که نمایشگاه داشتیم می‌دانیم که آن ها بعد از برگزاری نمایشگاه یک سری اقدامات انجام می‌دهند. برداشت آن ها در حقیقت بعد از برگزاری نمایشگاه است.

آملی افزود: قبل از برگزاری نمایشگاه حتما باید نشست خبری داشته باشیم. دست اندرکاران آن نمایشگاه باید بگویند که چه کاری می‌خواهند انجام دهند و چه اتفاق جدیدی قرار است رخ دهد. هر نمایشگاهی باید شعار داشته باشد. مطالب به خوبی باید به رسانه گفته شود تا مردم از جزئیات آن با خبر شوند. نمایشگاه فقط چیدن و برچیدن کالا نیست بلکه برای ایجاد رویکرد و اتفاقات جدید است.بحث پوستر نمایشگاه و اعلام شعار و برنامه ها قبل از برگزاری باید انجام شود.

وی در پایان اشاره ای به بحث انعکاس خبری در دو مقطع زمانی دیگر کرد و گفت: در حین برگزاری شاید اقداماتی که رسانه انجام دهد بیشتر مرتبط به این باشد که تاثیرگذارترین افراد را بتوانیم به نمایشگاه بیاوریم. دست اندرکاران باید اطلاع رسانی جامع انجام دهند تا بازدیدکننده متخصص از نمایشگاه بازدید کند. این کار می‌تواند از طریق بحث رونمایی از یک کالای خاص یا یک اتفاق مهم باشد. بعد از برگزاری نمایشگاه هم مهم ترین مورد بررسی منصفانه آن رویداد است. نیاز است که مشخص شود آیا آن چه که قبل از برگزاری اظهار شد تحقق پیدا کرد یا خیر؟ باید به نوعی یک آسیب شناسی صورت گیرد و نقاط ضعف و قوت نمایشگاه شناخته شود.

ارسال نظر