|
کدخبر: 149846

چادرملو آرزوی دیرینه اردکانی‌ها را برآورده کرد

چادرملو به حوزه مرمت، بازسازی و احیای مجموعه تاریخی پردیسان در بافت قدیم اردکان وارد شد.

با حضور وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی، استاندار یزد، نماینده مردم شریف اردکان درمجلس شورای اسلامی و مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در فرمانداری اردکان، طی مراسمی تفاهمنامه مرمت، بازسازی و احیای مجموعه تاریخی پردیسان به امضا رسید.

در این مراسم که با حضور جمعی از علاقه مندان و فعالان حوزه گردشگری و میراث فرهنگی همراه بود؛دکتر مونسان، بعد از شنیدن نظرات فعالان این حوزه در خصوص اهمیت اقدام ارزشمند مدیرعامل چادرملو در توجه به میراث ماندگار شهرستان اردکان گفت: میراث فرهنگی هرکشوری نماد هویت، تاریخ، تمدن و فرهنگ آن کشور است. وی با اشاره به نقش ایران در شکل گیری تمدن بشری افزود: وظیفه ما و هر دوستدار هویت ملی و میهنی تلاش در جهت حفظ آثار به جا مانده از پیشینیان و انتقال آن به ایندگان است.

چادرملو

 دکتر مونسان، اردکان را از جمله شهرهای با اصالت و تاریخی کشور دانست و از اراده و همت مهندس ناصر تقی زاده مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو و اعضای هیات مدیره این شرکت در پیشگام شدن در جهت احیای این بافت تاریخی تقدیر و تشکر کردو اظهار امیدواری نمود: این اقدام، الگویی باشد برای سایر صنایع که در کنار توسعه صنعتی و رشد بنگاه‌های اقتصادی خود به توسعه فضاهای گردشگری که می‌تواند زمینه اشتغال و بهبود فضای کسب و کار این صنعت هم کمک کند گام بردارند. وی افزود: این اقدام ارزنده شرکت چادرملو نقطه عطف این حرکت شایسته و قابل تقدیر است.

 مهندس تقی زاده مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت چادرملو نیز ضمن تشکر از حضور وزیر میراث فرهنگی در مراسم امضای تفاهمنامه گفت: شرکت چادرملو در ایفای مسئولیت‌های اجتماعی خود توجهی جدی دارد و بر همین اساس در حوزه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی فعالانه مشارکت می‌نماید. وی افزود: ما خود را متعهد میدانیم در برابر راه‌اندازی هر واحد صنعتی یک اقدام مهم و اثر بخش هم در راستای توسعه اجتماعی و فرهنگی منطقه برداریم و امیدواریم با همکاری و همدلی که در مسئولان این استان و شهرستان اردکان وجود دارد این مهم محقق گردد.

 دکتر دشتی نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی و رئیس فراکسیون گردشگری مجلس نیز از مثبت اندیشی مهندس تقی زاده در اقدامات توسعه بخش و خدمات عام المنفعه ایشان تقدیر و تشکر کرد.

در پایان‌ این مراسم، تفاهمنامه مرمت، بازسازی و احیای مجموعه بافت قدیم پردیسان اردکان به امضای مهندس میرزایی مدیرعامل صندوق حفظ و احیای وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مهندس ناصر تقی زاده مدیرعامل و عضو هیات مدیره چادرملو رسید. سپس مجموعه پردیسان مورد بازدید وزیر و هیات همراه قرار گرفت.

ارسال نظر