|
کدخبر: 326526

قاتل استقلال در راه پرسپولیس

اوسمار به دنبال یک مهاجم خارجی گلزن برای فصل آینده است و به نظر می‌رسد این امکان وجود دارد که علی علیپور یک گزینه مناسبی برای او باشد.

فوتبال قاتل استقلال در راه پرسپولیس

احتمالاً در نقل و انتقالات تابستانی لیگ برتر، تیم‌ها به دنبال جذب علی علیپور هستند و رقابت برای او شکل خواهد گرفت. او به دنبال بازگشت به تیم پرسپولیس است و آرزو دارد روزهای درخشان خود را در این تیم تکرار کند. با این حال، اگر اوسمار در تیم باقی بماند، این اتفاق ممکن است رخ ندهد.

اوسمار برای تقویت خط حمله تیمش ضمن حفظ عیسی آل‌کثیر یک مهاجم خارجی مدنظر دارد. مهاجمی با خصوصیات گلزنی خیلی‌خوب، قدرت سرزنی و دوندگی بالا که به‌احتمال فراوان برزیلی هم خواهد بود. این در شرایطی است که مسئولان باشگاه پرسپولیس با توجه به پیشینه خوب علی علیپور از بازگشت او استقبال می‌کنند. اما بعید است اوسمار به‌خاطر حضور پرقدرت تیمش در لیگ نخبگان آسیا راضی شود قید جذب مهاجم خارجی را بزند. آنچه درحال‌حاضر مشهود است این است که اوسمار هیچ چراغ سبزی برای جذب علیپور از خود نشان نداده است.

رابطه بسیار خوب بیرانوند با جانشین خودش!

پس از حذف پرسپولیس در مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی، بار دیگر علیرضا بیرانوند به ترکیب اصلی این تیم بازگشت.

امیررضا رفیعی دروازه‌بان جوان و ۲۲ ساله پرسپولیس در فصل جاری یکی از پدیده‌های لیگ برتر بوده است. این دروازه‌بان با استعداد توانسته است در چهار مسابقه اول لیگ برتری خود چهار کلین‌شیت داشته و مقابل ذوب‌آهن، گل‌گهر، ملوان و صنعت نفت گلی دریافت نکرد تا همه از او به عنوان یک استعداد برای آینده پرسپولیس و فوتبال ایران یاد کنند. برخی مثل حمید درخشان امیررضا رفیعی را یک نیما نکیسای جوان خواندند و برخی دیگر حتی پا را فراتر نهاده و به مقایسه او با اسطوره دروازه‌بانی ایرانی، احمدرضا عابدزاده پرداختند. امیررضا رفیعی اما بدون توجه به این تعریف و تمجیدها کار خودش را کرد و تحسین برانگیز ظاهر شد. هرچند این سنگربان جوان در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی، ۴ گل از آلومینیوم اراک خورد و نتوانست در ضربات پنالتی به کمک پرسپولیس بیاید ولی هواداران، او را در این ناکامی چندان شماتت نکردند.

پس از خداحافظی تلخ پرسپولیس از جام حذفی، علیرضا بیرانوند در بازی با سپاهان به ترکیب اصلی بازگشت و امیررضا رفیعی بار دیگر روی نیمکت ذخیره‌ها نشست. رفیعی که فصل فوق العاده جذابی را (حداقل برای خودش!) تجربه می‌کند پس از جدایی احمد گوهری و جذب نشدن گلر دوم جدید، مورد اعتماد کادرفنی پرسپولیس به‌عنوان ذخیره بیرانوند قرار گرفت.

شاید با شروع لیگ بیست و سوم و به ویژه در نیم فصل دوم، کسی تصورش را نمی‌کرد  بیرانوند تعداد زیادی بازی را غایب باشد اما یک بازی محرومیت و سه بازی مصدومیت سبب شد امیررضا رفیعی در ۴ مسابقه در چارچوب دروازه پرسپولیس قرار بگیرد. با این وجود تصاویری که از تمرینات سرخپوشان تهرانی منتشر می‌شود نشان از لبخند و رابطه صمیمانه علیرضا بیرانوند و امیررضا رفیعی جوان دارد. امیررضا که خوب می‌داند حضور درهمین ۴ بازی لیگ برتری و یک مسابقه حذفی مدیون حمایت‌های تابستان گذشته علیرضا بیرانوند از خودش است، سعی کرده است با شماره یک تیم ملی و پرسپولیس رفاقت کند.

رفیعی به هیچ عنوان از نیمکت‌نشینی ناراضی نیست و خوب می‌داند برای تداوم موفقیت باید صبورتر باشد. علیرضا بیرانوند نیز به امیررضا به چشم یک جوان مستعد و نه رقیب نگاه کرده و همواره از او حمایت می‌کند.

این درحالی است که در گذشته‌های نه چندان دور در همین پرسپولیس شاهد رابطه سرد و عجیب و غریبی بین احمدرضا عابدزاده و نیما نکیسا بودیم. نیما نکیسا در میانه دهه ۷۰ شمسی یک گلر جوان و مستعد به سن و سال امیررضا رفیعی بود که نام خودش را بر سر زبان‌ها انداخت آن هم در حالی که احمدرضا عابدزاده محبوب‌ترین چهره وقت فوتبال ایران محسوب می‌شد. رابطه این دو چه در پرسپولیس و چه تیم ملی هرگز گرم نشد و همواره حاشیه‌ساز بود!

حالا علیرضا بیرانوند و امیررضا رفیعی در پرسپولیس اتوبان رفاقت دو نفره‌ای را احداث کرده‌اند که قطعا به سود این تیم خواهد بود.

تاکتیک استقلال برای قهرمانی غر زدن است

سپهر حیدری کاپیتان سابق پرسپولیس در خصوص شرایط حساس هفته‌های پایانی لیگ برتر و رقابت نفسگیر پرسپولیس و استقلال گفت: قطعا پرسپولیس به لحاظ فنی و فوتبالی شایسته ترین تیم برای قهرمانی است و به این اتفاق کاملا خوشبین هستم. استقلال در بازی‌های باقی مانده امتیاز از دست خواهد داد و من شانس قهرمانی پرسپولیس را به مراتب بیشتر می‌دانم. همین هفته قبل هم استقلال به لطف داور و البته خوش شانسی توانست مقابل ذوب آهن پیروز شود. استقلالی‌ها حتی از سایه پرسپولیس هم می‌ترسند و به همین دلیل من مطمئن هستم امتیاز از دست خواهد داد.

حیدری در خصوص ادعای استقلالی‌ها و به خصوص پرویز مظلومی که گفته بود پرسپولیس ۱۴ امتیاز را با کمک داوران گرفته است هم گفت: من کاری به صحبت‌های شخص خاصی ندارم ولی این موضوع را همه می‌دانند که چقدر استقلال در این فصل از داوری سود کرده است. اگر اشتباهات داوری در این فصل نبود این تیم سهمیه هم نمی‌گرفت چه برسد به اینکه صدرنشین لیگ باشد. تاکتیک استقلال برای قهرمانی غر زدن است و تخصص این تیم تحت فشار قرار دادن داور در همه بازی‌هاست. این موضوع مختص به این کادرفنی فعلی استقلال هم نیست و در سال‌های گذشته هم بارها این موضوع را دیده بودیم.

کاپیتان پیشین پرسپولیس ادامه داد: پرسپولیس به گواه کارشناسان بیشترین ضرر را از داوری دیده و همین هفته قبل استقلال با کمک داور موفق شد ذوب آهن را شکست دهد. بعد از بازی هم بازیکن استقلال حرکت فوق العاده زشتی انجام داد ولی در کمال تعجب می‌بینیم هنوز کمیته انضباطی این بازیکن را محروم نکرده است. واقعا این داستان خجالت‌آور است که تا این حد با استقلال با لطف و مهربانی برخورد می‌شود. مربیان و بازیکنان این تیم انواع و اقسام اتهامات را می‌زنند و به پرسپولیس حمله می‌کنند ولی خبری از محرومیت نیست. کافی است یک بازیکن یا پیشکسوت پرسپولیس کوچکترین حرفی بزند آنوقت بلافاصله کمیته انضباطی حکم می‌دهد. هرجای دنیا هر بازیکنی حرکت حامدی‌فر را می‌کرد، بلافاصله با شدیدترین محرومیت مواجه می‌شد و محرومش می‌کردند. با این حال در اینجا این تیم خاص انگار از هر گونه برخورد انضباطی و محرومیت مصونیت دارد. آقایان نمی‌دانند دوران این کارها تمام شده و دیگر با این روش نمی‌توانند جام بگیرند. پرسپولیس ۶ قهرمانی در ۷ سال اخیر دارد و این موضوع نه می‌تواند شانسی باشد و نه ارتباطی به داوری دارد.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در خصوص تمدید قرارداد اوسمار هم گفت: به نظرم پرسپولیس در این مقطع نیاز به آرامش دارد و خود اوسمار هم باید روی بازی‌های تیمش تمرکز کند. من فکر می‌کنم در خصوص عملکرد اوسمار و اینکه او بتواند سرمربی دائمی‌یک تیم بزرگ مثل پرسپولیس باشد، باید تا پایان فصل صبر کنیم و بعد از آن نظر بدهیم. امیدوارم اوسمار با پرسپولیس بهترین نتایج را بگیرد و قهرمانی کسب کند تا هواداران خوشحال شوند.

منبع: فرهیختگان
  • محمد پرسپولیسی ارسالی در

    ایولا اینا فک میکنن که فقط خودشون آمار د ارن، نمیدونن که همه میدونن که خودشون ۲۶ا متیاز با اشتباهات داوری گرفتن

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها