|

بخوانید :

کدخبر: 275486

خبر خوش برای سرخابی‌ها / مجوز مهم صادر می‌شود

به زودی مجوز حضور تیم های استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا صادر می شود و این دو تیم می‌توانند در سال ۲۰۲۳ در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا شرکت کنند.

فوتبال خبر خوش برای سرخابی‌ها / مجوز مهم صادر می‌شود

کنفدراسیون فوتبال آسیا فصل اخیر مانع از حضور تیم‌های استقلال، پرسپولیس و گل گهر در لیگ قهرمانان آسیا شد و این تصمیم به بهانه عدم صدور مجوز حرفه‌ای این تیم‌ها اتخاذ شد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا سال‌های سال بود که به این تیم‌ها برای اصلاح ساختار و هم چنین دریافت مجوز حرفه‌ای هشدار داده بود اما کم توجهی این دو باشگاه برای اجرای الزامات در نهایت کنفدراسیون فوتبال آسیا را مجاب کرد تا بر خلاف میل باطنی تیم‌های استقلال و پرسپولیس را از لیگ قهرمانان آسیا کنار بگذارد. تصمیمی که موجب کاهش حضور تماشاگر در این مسابقات و هم چنین دنبال کردن مسابقات از سوی تماشاگران می‌شود.

اما خبرهای خوشی در راه است. اواخر مهر گروهی از کنفدراسیون فوتبال آسیا به تهران سفر می‌کنند  تا درجریان آخرین اقدامات صورت گرفته از سوی تیم‌های استقلال و پرسپولیس قرار بگیرند. سهام این دو باشگاه مدتی است وارد بازار بورس شده  و این موضوع از سوی کمیته صدور مجوز حرفه‌ای برای کنفدراسیون فوتبال آسیا گزارش شده است و از همه مهمتر قرار است در ماه‌های آتی بخشی دیگری از سهام این دو باشگاه وارد بازار بورس شود. همچنین دولت در ماه‌های اخیر تلاش کرده مدیریت خود را در این دو باشگاه کمرنگ کند و این همان اهدافی است که کنفدراسیون فوتبال آسیا روی آن تاکید دارد.

البته باید به این نکته مهم هم اشاره کرد اقدامات صورت گرفته از سوی کمیته مجوز حرفه‌ای در تغییر نگاه کنفدراسیون فوتبال آسیا نقش داشته وبه نظرمی‌رسد این کمیته هم در ماه‌های آتی از تعلیق خارج خواهد شد.

بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا در فصل جاری به دلیل همسان سازی با تقویم یوفا در سال جاری از سر گرفته نمی‌شود و در سال ۲۰۲۳ شاهد شروع دور جدید این مسابقات خواهیم بود و تیم‌های استقلال و پرسپولیس در صورت کسب سهمیه می‌توانند در این مسابقات حاضر شوند. این خبر به زودی از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا به صورت رسمی اعلام می‌شود.

منبع: خبر ورزشی

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...