|
کدخبر: 183032

فدراسیون آماده برای رای نهایی پرونده ویلموتس

عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال گفت: اگر رای پرونده ویلموتس به ضرر ما باشد بحث مفصلی را می‌طلبد که باید در هیات رییسه صحبت کنیم.

احسان اصولی عضور هیات رییسه فدراسیون فوتبال در خصوص تمدید قرارداد اسکوچیچ اظهار داشت: طبق بررسی‌های دوستان در حوزه فنی و ریاست فدراسیون مطلع شدم که قرارداد اسکوچیچ تمام نشده، بلکه بندی دارد که می‌تواند تداوم پیدا کند یا نکند. مثل همین مرحله مقدماتی جام جهانی که مشروط و معطوف به این موضوع شد. به هر حال رییس فدراسیون به این جمع‌بندی رسید که اسکوچیچ باشد.

البته نهایی شدن این موضوع در جلسه هیات رییسه و بعد از گزارش‌های فنی انجام می‌شود.در واقع این مساله نهایی شده چون او قرارداد دارد و توافق هم شده است اما بالاخره در هیات رییسه باید روی عدد قرارداد یا اینکه قرار است تغییری صورت بگیرد، بحث شود و این اتفاق خواهد افتاد. اساساً بحث رفتن یا ماندن اسکوچیچ خیلی موضوعیت نداشت رسانه‌ها در مورد این موضوع طرح مساله کردند.

عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال در مورد اینکه اعضای آیا اعضای این هیات روی ماندن اسکوچیچ توافق‌نظر دارند یا اینکه به فکر سرمربی دیگری هستند، عنوان کرد: من نظر خودم را می‌گویم چون جلسه هیات رییسه تشکیل نشده که بگویم چه تصمیمی گرفته شده است. نظرات بخش بخش و تکه تکه هستند. نظر من این است که تیم تخصصی و فنی فدراسیون روی این موضوع جمع‌بندی کند و براساس آن ما به تصمیم برسیم.

اصولی در مورد اوضاع مالی فدراسیون فوتبال اظهار داشت: در بحث‌های مالی آنچه به من سپرده شده؛ بحث کمیته بازاریابی و تلویزیون است. تعاریف جدیدی را در این حوزه ایجاد می‌کنیم. در بحث حقوقی می‌تواند شامل فدراسیون، باشگاه‌ها و مجموعه‌های مختلفی که در این حوزه سرمایه‌ گذاری می‌کنند، باشد. یک تفکر، نگاه و مطالبه‌ای را باید مطرح کنیم و دنبال آن هم هستیم.

همانطور که در بخش‌های مختلف محتوایی تولید می‌شود مثلاً در حوزه سینما محصولی تولید می‌شود، مجموعه اتفاقاتی که رخ می‌دهد ماحصلش می‌شود ۱۲۰ دقیقه تماشای آن فیلم در سینما، ماحصل تمام فعالیت‌هایی که در فوتبال اتفاق می‌افتد می‌شود ۹۰ دقیقه تماشای آن بازی. این می‌شود محصول یک فرایند که یک طرف عرضه می‌شود و یک طرف هم تقاضا دارد.

وی تصریح کرد: اگر ما این عرضه و تقاضا و حق را به رسمیت نشناسیم با یک جامعه پرطرفدار که بین ۳۰-۴۰ میلیون هوادار هستند، مجبوریم از منابع دولتی و... استفاده کنیم. به این ترتیب نمی‌تواند مستقل باشد و روی پای خودش بایستد. ما باید این را فراهم کنیم و در حال انجام این کار هستیم. به دنبال این مطالبه و به رسمیت شناختن این حق هستیم. دربی که جمعیت زیادی علاقه دارند آن را ببینند سرمایه دو باشگاه مطرح پایتخت است و باید در حالات مختلف قیمت‌گذاری و بهره‌برداری اقتصادی شود.

عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال گفت: دو باشگاه نباید متصل به خزانه دولت بمانند و بتوانند برای خودشان تأمین مالی کنند. فوتبال ملی ما هم همین شرایط را دارد. در حال جلوبردن این کار هستیم. مذاکرات،گفت‌وگوها و رایزنی‌هایی در حال شکل‌گیری است. برنامه‌ای را هم طراحی می‌کنیم که نقشه راه ما باشد تا بر اساس آن حرکت کنیم. در این چهار ماه این فضا را پشت‌سر گذاشتیم.

او در خصوص پرونده مارک ویلموتس اظهار داشت: منتظر رأی هستیم. طبق آخرین اطلاعی که از دوستان در حوزه حقوقی فدراسیون کسب کردم، در همین ماه تیر قرار است رأی صادر شود و بعد از آن باید ببینیم چگونه تصمیم‌گیری می‌شود. این مساله بحث مفصلی را می‌طلبد که باید در هیات رییسه صحبت کنیم. برخی قرائت‌ها می‌گویند این خسارتی است که عده‌ای به منافع کشور وارد کرده‌اند. این موضوع مفصل است و جنبه‌های مختلفی دارد. دستگاه‌های نظارتی مطالبه و پیگیری‌هایی در این مورد دارند. سازمان بازرسی هم ورود کرده و رییس سازمان بازرسی کل کشور اعلام کرده پرونده به دادگاه ارجاع شده، همه اینها باید جمع شوند و در هیات رییسه بررسی کنیم. الان نمی‌توانم نکته‌ای را بگویم.

 

منبع: خبر آنلاین

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...