|
کدخبر: 183016

نفوذ مارادونا در قلب دشمن!

شاید هیچ نیازی به شرح اختلافات عمیق فوتبالی بین برزیل و آرژانتین نباشد. این دو قطب فوتبال در آمریکای‌جنوبی، بی‌اندازه از هم نفرت دارند.

هواداران دو تیم حاضرند به هر تیمی ببازند، اما رقیب حیثیتی را ببرند. با این همه‌ به‌نظر می‌رسد اعتبار دیه‌گو‌ مارادونای فقید و نفوذ او در عواطف و احساسات مردم دنیا به اندازه‌ای بوده که حالا، چند ماه بعد از مرگ این اسطوره‌ قرار باشد مجسمه او در برزیل ساخته شود! خبر این است که شهرداری ریودوژانیرو در برزیل قصد دارد تندیس مارادونا را در یکی از خیابان‌های شهر نصب و به این ترتیب از اسطوره آلبی‌سلسته تقدیر کند.

با وجود آنکه مارادونا یک رقیب جدی و فراموش‌نشدنی برای برزیلی‌ها بود اما این چهره بزرگ فوتبال آرژانتین در برزیل هم هواداران زیادی دارد. شهرداری ریودوژانیرو در برزیل قصد دارد که تندیس مارادونا را در میدانی کوچکی در برابر کنسولگری آرژانتین نصب کند. یکی از اعضای شهرداری ریو در این‌باره گفت: «زمان مشخصی را برای نصب تندیس مشخص نکرده‌ایم اما این طرح در شورا به تصویب رسیده است.

رقابت تاریخی بین برزیل و آرژانتین باعث نمی‌شود ما از اسطوره بزرگی مثل مارادونا غافل شویم.» البته مارادونا یک عکس تاریخی هم با پیراهن تیم‌ ملی برزیل دارد. بعد از پیروزی آرژانتین بر برزیل در جام‌ جهانی ۹۰، دیه‌گو که پیراهن بازیکن حریف را به یادگار گرفته بود، آن را پوشید و مقابل لنز عکاس‌ها ژست گرفت؛ هرچند آرژانتینی‌ها زیاد از این عکس خوششان نمی‌آید!

 

منبع: دنیای اقتصاد

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...