|
کدخبر: 172310

تمدید قرارداد پس از گمانه زنی اخراج ژاوی

ژاوی فوق ستاره‌ی سال‌های نه چندان دور بارسلونا و اسپانیا علی رغم حذف زودهنگام از لیگ قهرمانان آسیا در السد ماندگار شد.

باشگاه السد با تائید اخبار رسانه‌های اسپانیایی اعلام کرد که ژاوی قراردادش را به مدت دو سال دیگر تمدید کرد و حالا تا پایان فصل ۲۰۲۲-۲۰۲۳در این تیم قطری حضور خواهد داشت.

ژاوی که با کلکسیونی از جام‌های قهرمانی ملی و باشگاهی و با کوله باری از تجربه به السد قطر آمد، پس از طی کردن سال‌های آخرفوتبالش در میانه زمین السد قطر در قامت سرمربی‌ این تیم پر افتخار قطری در آمد و حالا قرار است حضورش در این پست را چهار ساله کند.

 با حذف ژاوی از مرحله گروهی و دومین سال ناکامی در آسیا، گمانه زنی های زیادی در مورد اخراجش از السد به وجود آمده بود. با این حال قطری ها در مورد ژاوی صبوری به خرج دادند و قرارداد این سرمربی شناخته شده که دو فصل اخیر السد را قهرمان لیگ ستارگان کرده است را تا سال ۲۰۲۳ تمدید کردند. او حالا ماموریت قهرمانی السد در آسیا را پیش رو خواهد داشت.

او که از محبوبیت بالایی نزد هواداران ایرانی نیز برخوردار است با مهاجرت به قاره کهن چند باری هم در آزادی و مقابل ده ها هزار هوادار پر شور ایرانی پا به توپ شد؛ که اتفاقا جو سنگین آزادی در اکثر موارد او و تیمش را بازنده کرد.  ژاوی فصل گذشته در لیگ قهرمانان و این بار به عنوان سرمربی بازهم به سد پرسپولیس برخورد کرد و از صعود به نیمه نهایی باز ماند. در این فصل نیز کار سختی را مقابل نمایده ایران تجربه کرد تا خالق جمله معروف "ایرانی ها با قلبشان فوتبال بازی می‌کنند و شکستشان کار سختی است" باشد.

 

منبع: ورزش3

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...