|

بخوانید :

کدخبر: 216817

مدیر مخابرات منطقه مرکزی در نشست خبری عنوان کرد؛

ثابت ماندن تعرفه‌ تلفن ثابت به توسعه شبکه‌ مخابراتی آسیب وارد می‌ کند

لطفی گفت:یکی از مسائل مهمی که امروز در دستور کارشرکت مخابرات قرار دارد مدل تعرفه گذاری تلفن ثابت است و مخابرات به دنبال منطقی شدن تعرفه‌ها و خدمات مخابراتی در تلفن ثابت است.

فناوری ثابت ماندن تعرفه‌ تلفن ثابت به توسعه شبکه‌ مخابراتی آسیب وارد می‌ کند

لطفی گفت:یکی از مسائل مهمی که امروز در دستور کارشرکت مخابرات قرار دارد مدل تعرفه گذاری تلفن ثابت است و مخابرات به دنبال منطقی شدن تعرفه‌ها و خدمات مخابراتی در تلفن ثابت است.

علیرضا لطفی، مدیر مخابرات منطقه مرکزی گفت: یکی از مسائل مهمی که امروز در دستور کار شرکت مخابرات قرار دارد مدل تعرفه گذاری تلفن ثابت است و مخابرات به دنبال منطقی شدن تعرفه‌ها و خدمات مخابراتی در تلفن ثابت است.

خبر مخابرات .

لطفی اظهار کرد: بیش از ۱۸ سال تعرفه‌های خدمات تلفن ثابت بدون تغییر است و علیرغم وجود تورم‌های چند ده برابری در طی این سال‌ها ،تعرفه‌های تلفن ثابت تغییری نداشته و این ثابت ماندن هم برای مردم و هم برای کشور از بابت هزینه‌های نگه‌داری، سرمایه‌گذاری، بهسازی و توسعه شبکه‌ها ی مخابراتی به مصلحت نیست.

وی با اشاره به اینکه بهسازی و توسعه خدمات از جنس ارزی است بیان کرد: در طی این سال‌ها علیرغم اینکه ارز چندین برابر شده اما تعرفه تلفن ثابت بوده و متأسفانه شرکت مخابرات با توجه به هزینه‌های نگه‌داری برای توسعه ، بهسازی و مدرنیزه کردن  سیستم ها ناتوان است.

مدیر مخابرات منطقه مرکزی افزود: فعالیت همه حوزه‌های کسب‌وکار در تمامی بخش ها در بستر مخابرات اتفاق می‌افتد و لذا عدم توانایی مجموعه مخابرات در توسعه  به فناوری کشور آسیب وارد می‌کند و قطعاً همه حوزه‌ها را متأثر می‌کند.

لطفی یادآور شد: در استان مرکزی ۶۰۰ هزار خط تلفن ثابت داریم که بانک‌ها از مجموعه مخابرات به ازای هر خط تلفن ۲۴۰۰ تومان کارمزد دریافت می‌کنند و ۵۰ درصد از خطوط تلفن ثابت در استان زیر ۲۴۰۰ تومان مصرف دارند که در این شرایط ترجیح می‌دهیم برای ۵۰ درصد از مشترکین صورت‌حساب صادر نکنیم.

وی ادامه داد: از ۶۰۰ هزار مشترک تلفن ثابت بیش از 20 درصد آن  به تعداد 130هزار مشترک ،کارکرد ندارند وحتی یک‌بار هم  ازتلفن استفاده نمی کنند ولی ما متعهد به ارائه خدمات هستیم واین در حالی است که متوسط پرداختی در ماه به ازای هر خط تلفن ۶ هزار تومان است که در صورت وصول باید ۲۴۰۰ تومان کارمزد بانکی پرداخت کنیم.

مدیر مخابرات منطقه مرکزی  گفت: با تعرفه ۴ تومان به ازای هر یک دقیقه مکالمه،بابت هر خط تلفن ثابت در ماه ۲۳ هزار تومان هزینه نگه‌داری پرداخت می‌کنیم که در مقایسه باتعرفه تلفن همراه  که ۶۲ تومان است ،۱۵ برابر کمتر می باشد و لذا برای هزینه‌های نگه‌داری ناتوان هستیم.

لطفی بیان کرد: در پیشنهاد ارایه شده که در شورای رقابت مورد تصویب قرارگرفته است بدون تغییر در هزینه مکالمه به ازای هر خط تلفن ثابت یک هزینه نگه‌داری  ازمشترک دریافت خواهیم کرد و این طرح در کمیسیون تنظیم مقررات رادیویی مطرح و در دستور کار قرار خواهد گرفت و البته  این هزینه نگه‌داری در مناطق مختلف  شهری وروستایی متغیر وپلکانی است وامیدواریم با این پیشنهاد ارایه شده به سطح کیفیت مطلوب رسید و رضایت مردم را جلب و به تعهدات نیز عمل نمود.

وی خاطرنشان کرد: ۳۰ میلیارد تومان از مجموع مشترکین تلفن ثابت مطالبات داریم که بیش از ۸۰ درصد آنها از ادارات، سازمان های خصوصی و دولتی و نهادها است وبا توجه به مصوبات و قوانین ناقص و یک طرفه و عدم تغییر تعرفه‌ها، شرکت مخابرات ایران را با زیان های جبران ناپذیری مواجه ساخته است .

وی یادآور شد: در استان مرکزی ۶۰۰ هزار خط تلفن ثابت با ضریب نفوذ ۴۶ درصد، ۲ میلیون ۱۰۰ هزار مشتری همراه اول با ضریب نفوذ ۹۵ درصد و ۱۵۰ هزار مشترک اینترنت با ۳۳ درصد از سهم بازار ۸۳ درصدی داریم که شرایط مطلوبی است.

مدیر مخابرات منطقه مرکزی گفت: در خصوص ارتباطات روستایی بالای یک هزار روستا در استان و بیش از ۹۰ درصد ارتباط مخابراتی فعال است و تلفن خانگی در یک هزار روستا نیز فعال هست که ۲۵ درصد از روستاها خدمات اینترنتی نیز ارائه می‌شود.

لطفی یادآور شد: در ۹۰۰ روستا پوشش تلفن همراه برقرار و یکصد روستا از پوشش اینترنت پرسرعت همراه اول برخوردار هستند و امروز این شرکت نه تنها رقمی از دولت دریافت نمی کند بلکه سالیانه میلیاردها تومان داده می شود که اگر این روال ادامه پیدا کند قطعا به مصلح مردم و نظام نخواهد بود.

مدیر مخابرات منطقه مرکزی اظهار کرد: ۵۰ کیلومتر فیبر نوری در سال جاری ایجاد شده که امیداریم تا پایان سال به یکصد کیلومتر برسد.

لطفی افزود: در طی ۸ ماه گذشته ۱۵۷ سایت را ارتقا دادیم که ۸ سایت دیگر نیز در دستور کار است و با توجه به از دست رفتن کارکرد شبکه سیمی باید به سرعت به سمت هوشمندسازی حرکت کنیم و یکی از ابزارهای توسعه همه جانبه در کشور مجهز کردن همه جانبه در حوزه فناوری است.

 

منبع: مخابرات منطقه مرکزی

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...