|
کدخبر: 198259

از اولین هارد ۲۰ ترابایتی دنیا رونمایی شد!

وسترن دیجیتال اولین هارد درایو ۲۰ ترابایتی جهان مجهز به یک فلش درایو توکار iNAND UFS موسوم به EFD را معرفی کرده تا با استفاده از آن، عملکرد بهتر، اعتمادپذیری بالاتر و ظرفیت بیشتری داشته باشد.

فناوری از اولین هارد ۲۰ ترابایتی دنیا رونمایی شد!

معماری OptiNAND این شرکت برای کش از حافظه ۳D NAND استفاده نمی‌کند اما فراداده‌های گوناگونی را ذخیره می‌کند تا ویژگی‌های کلیدی هارد درایوها را بهبود بخشد.

هارد درایو ۲۰ ترابایتی وسترن دیجیتال با فناوری OptiNAND از ۹ پلاتر ۲.۲ ترابایتی ePMR، فناوری فعال‌کننده سه مرحله‌ای برای موقعیت‌یابی دقیق هدهای نوشتن و خواندن، یک درایو iNAND UFS با ظرفیت نامشخص و حافظه ۳D TLC NAND و سیستم بر تراشه (SoC) اختصاصی این شرکت تشکیل شده که درایو را کنترل می‌کند و ارتباط میان HDD و EDF را میسر می‌سازد.

وسترن دیجیتال می‌گوید فناوری OptiNAND این شرکت در نسل‌های مختلف هارد درایوهای آتی این شرکت از جمله هاردهای مبتنی بر ePMR و نسخه‌های جدیدتر استفاده خواهد شد. «سیوا سیوارام»، مدیر فناوری‌های جهانی و استراتژی وسترن دیجیتال می‌گوید:

«ما با مالکیت‌های فکری و تیم‌های توسعه کلاس جهانی‌مان در حوزه هارد درایوها و فلش درایوها می‌توانیم به‌صورت مداوم مرزهای نوآوری را جابه‌جا کنیم تا زیرساخت ذخیره‌سازی را برای مشتریانمان ارتقا دهیم. ما در حوزه نوآوری‌های HDD سفر خارق‌العاده‌ای داشته‌ایم. HelioSeal در سال ۲۰۱۳ همه‌چیز را تغییر داد. در سال ۲۰۱۹ اولین HDD مبتنی بر انرژی در تعداد بالا عرضه شد و حالا دوباره می‌خواهیم با فناوری OptiNAND پیشگام باشیم. این معماری نقشه راه فناوری‌های HDD ما را برای چند نسل آینده مشخص می‌کند. انتظار داریم در نیمه دوم دهه جاری، هاردهای ePMR با فناوری OptiNAND به ظرفیت ۵۰ ترابایت دست یابند.»

وسترن دیجیتال نگفته که افزودن فناوری iNAND EFD تا چه حد بر هزینه هارد درایوها اثر خواهد گذاشت، اما باید انتظار داشته باشیم که اضافه شدن یک قطعه جدید در کنار استفاده از کنترلر SoC پیشرفته هزینه‌ها را افزایش دهد. به خاطر داشته باشید که معماری OptiNAND وسترن دیجیتال نسبت به معماری‌های سنتی HDD مزایای متعددی دارد و بدیهی است که قیمت بیشتری داشته باشد.

منبع: دیجیاتو

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...