|
کدخبر: 196247

به روزرسانی جدید برای صاحبان گوشی های شیائومی + جزئیات

شیائومی تصمیم گرفته است به‌روزرسانی نسخه تقویت‌شده MIUI ۱۲.۵ را برای برخی از گوشی‌های سری می ۱۰ و می ۱۱، به‌صورت جهانی عرضه کند.

فناوری به روزرسانی جدید برای صاحبان گوشی های شیائومی + جزئیات

شیائومی چندی پیش عرضه به‌روزرسانی نسخه تقویت‌شده MIUI ۱۲.۵ا(MIUI ۱۲.۵ Enhanced Edition) را برای برخی از مدل‌های گوشی‌های خود در داخل چین شروع کرد که قرار بود تا تاریخ ۲۷ آگوست برای اولین سری از گوشی‌ها به پایان برسد. بر اساس گزارش GSMarena، شرکت چینی اعلام کرده است که پوسته تقویت‌شده MIUI ۱۲.۵ را برای سری می ۱۰ و می ۱۱ به‌صورت جهانی عرضه خواهد کرد. لیست گوشی‌های دریافت‌کننده این به‌روزرسانی را در ادامه مشاهده می‌کنید.

    می ۱۱، می ۱۱ اولترا و می ۱۱ آی

    می ۱۱ ایکس پرو، می ۱۱ ایکس و می ۱۰ تی پرو 5G

    می ۱۰ تی 5G، می ۱۰ پرو 5G و می ۱۰ مدل 5G

دستگاه‌های فوق طی سه‌ماهه سوم سال جاری میلادی (ماه‌های اکتبر و دسامبر) این به‌روزرسانی را دریافت خواهند کرد.

البته لیست گوشی‌های دریافت‌کننده به‌روزرسانی در چین، مدل‌های بیشتری را در بر می‌گیرد که در این لیست حضور ندارند؛ بنابراین احتمال می‌رود شیائومی نسخه تقویت‌شده MIUI ۱۲.۵ را برای گوشی‌های بیشتری ارائه کند.

همان‌طور که از نام این نسخه پیدا است، شیائومی برخی از جنبه‌های پوسته اندروید خود را در Enhanced Edition تقویت کرده است. نسخه اصلی MIUI ۱۲.۵ سال گذشته رونمایی شد و حالا در نسخه تقویت‌شده، شیائومی به‌صورت کلی روی بهبود بهینه‌سازی و طول عمر کار کرده است.

برای مثال، قابلیت Atomic Memory باعث بهینه شدن استفاده از رم دستگاه می‌شود و به اپلیکیشن‌های بیشتری امکان اجرا شدن در پس‌زمینه می‌دهد. علاوه بر این، تکنیک بهینه‌سازی دیگری باعث شده است مصرف پردازنده تا ۱۵ درصد و مصرف باتری در برخی از سناریو‌ها تا ۸ درصد پایین بیاید.

شیائومی ادعا می‌کند که قابلیت Liquid Storage، حافظه ذخیره‌سازی دستگاه را نیز در شرایط بهینه نگاه می‌دارد تا طول عمر آن افزایش پیدا کند و بعد از ۳۶ ماه استفاده از گوشی، عملکرد خواندن/نوشتن حافظه تنها حدود ۵ درصد افت می‌کند.

منبع: زومیت

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...