|
کدخبر: 195557

رونمایی از رابط کاربری جدید شیائومی

شیائومی چندین هفته پیش همزمان با معرفی گوشی میکس ۴، از رابط کاربری MIUI ۱۲.۵ Enhanced هم رونمایی کرد و آن را برای برخی محصولاتش در بازار چین منتشر کرد. حالا این کمپانی از انتشار این نسخه از رابط کاربری‌اش برای گوشی‌ها در بازار جهانی خبر داده و لیستی از آن‌ها هم منتشر کرده است.

فناوری رونمایی از رابط کاربری جدید شیائومی

شیائومی در پستی در Mi Global از ۹ دستگاه نام برده که پیش از سایر محصولات رابط کاربری جدیدش را دریافت می‌کنند. تمام این گوشی‌ها پرچمدار هستند و همچنین تعداد آن‌ها کمتر از محصولاتی است که در چین رابط کاربری جدید را دریافت کرده‌اند.

گوشی‌های زیر اولین محصولاتی هستند که در بازار جهانی رابط کاربری MIUI ۱۲.۵ Enhanced را دریافت می‌کنند:

    می ۱۱

    می ۱۱ اولترا

    می ۱۱i

    می ۱۱X پرو

    می ۱۱X

    می ۱۰ تی پرو

    می ۱۰ تی

    می ۱۰ پرو

    می ۱۰

شیائومی همچنین گفته این رابط کاربری را از فصل چهارم ۲۰۲۱ یعنی کمتر از دو ماه دیگر در اختیار کاربران محصولات بالا قرار می‌دهد. البته انتظار می‌رود برخی از آن‌ها در اواخر سال جاری میلادی به این رابط کاربری دسترسی پیدا کنند.

با توجه به اینکه تعداد محصولات موجود در لیست جهانی از دستگاه‌های موجود در بازار چین کمتر است، به احتمال زیاد در آینده این رابط کاربری برای گوشی‌های بیشتری در بازار جهانی منتشر خواهد شد. البته شیائومی هم به این موضوع اشاره کرده که دستگاه‌های بالا اولین گوشی‌های دریافت‌کننده این آپدیت خواهند بود.

شیائومی-جدید

رابط کاربری MIUI ۱۲.۵ Enhanced نسخه بهبودیافته MIUI ۱۲.۵ محسوب می‌شود که البته مشکلات زیادی را برطرف می‌کند و با پیشرفت‌هایی همراه است.

یکی از ویژگی‌های این رابط کاربری جدید «Atomic Memory» نام دارد که استفاده از رم را بهینه می‌کند تا اپ‌های بیشتری در پس زمینه باز بمانند. یکی دیگر از بهبودها تا ۱۵ درصد مصرف پردازنده مرکزی را کاهش می‌دهد و در برخی سناریوها می‌تواند کاهش ۸ درصدی مصرف انرژی را هم در پی داشته باشد.

قابلیت «Liquid Storage» حافظه داخلی را در حالت بهینه نگه می‌دارد تا در بلندمدت عملکردش را حفظ کند. با این ویژگی عملکرد خواندن و نوشتن پس از ۳۶ ماه استفاده تنها ۵ درصد کاهش می‌یابد.

منبع: دیجیاتو

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...