|
کدخبر: 322877

صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد؛

واریز بیش از 536 میلیارد ریال به‌ حساب اعضای بازنشسته بهمن 1402

صندوق ذخیره فرهنگیان از واریز 536 میلیارد و 247 میلیون ریال به حساب اعضای صندوق که به افتخار بازنشستگی نائل آمده‌اند، خبر داد و اعلام کرد: سود سال مالی 1402 نیز طبق روال و پس از برگزاری مجمع عمومی به حساب این بازنشستگان واریز خواهد شد.

فرهنگ واریز بیش از 536 میلیارد ریال به‌ حساب اعضای بازنشسته بهمن 1402

روابط‌عمومی و امور بین‌الملل صندوق ذخیره فرهنگیان در گزارشی از آخرین واریزی صندوق به حساب فرهنگیان بازنشسته عضو صندوق، اعلام نمود: این مبلغ شامل واریزی عضو و سود ناشی از فعالیت‌های اقتصادی موسسه می‌باشد که به حساب 2132 نفر از فرهنگیانی که عضو این صندوق بوده‌ و از دوم دی تا اول بهمن ماه 1402 بازنشست شده‌اند واریز گردید.

بر اساس این گزارش، این افراد همچنین شامل بازخرید‌ها، فوتی‌ها، از کار افتاده‌ها و انصرافی‌ها هستند و در راستای حفظ کرامت فرهنگیان عضو، پرداخت سهم‌الشرکه در سریع‌ترین زمان ممکن و کمتر از یک ماه پس از دریافت اطلاعات بازنشستگی، به حساب آنها واریز شده است.

در این راستا بازنشستگان برای اطلاع از واریز سهم‌الشرکه، به صورت حضوری یا اینترنتی موجودی حساب خود در بانک سرمایه را بررسی نمایند.

صندوق-فرهنگیان۱

طبق گزارش مذکور، با توجه به تحول در ساختار امور اعضا در صندوق و نظام پرداخت سهم‌الشرکه اعضای بازنشسته به کمتر از یک ‌ماه، این مبلغ، اولین وجوهی است که فرهنگیان بازنشسته قبل از برقراری حقوق مستمری، به طور کامل و یکجا دریافت می‌نمایند.

روابط‌عمومی صندوق از فرهنگیانی که علاقه‌مند به عضویت می‌باشند خواسته است با مراجعه به دفاتر نمایندگی صندوق در سراسر کشور یا ادارات تعاون آموزش و پرورش نسبت به عضویت اقدام کنند تا از خدمات حین خدمت و سودآوری این مجموعه بزرگ اقتصادی در زمان بازنشستگی بهره‌مند شوند.

در پایان این گزارش تاکیده شده است که فرهنگیانی که عضو صندوق هستند، می‌توانند نسبت به افزایش واریزی خود تا سقف 5 درصد حقوق و مزایا اقدام کنند تا به همان میزان از سود حاصل از سرمایه‌گذاری‌ بهره‌مند شوند.

 

ارسال نظر